شان و جایگاه مجلس کاهش یافته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان نماینده مردم طرقبه شاندیز و چناران در مجلس، با بیان اینکه تصور افکار عمومی این است که شان و جایگاه مجلس کاهش یافته است، گفت: هیئت رئیسه مجلس با هدف کمک به دولت، تعامل نزدیکی با قوه مجریه دارد که این امر موجب شده است که

مجلس شعبه ای از دولت تلقی شود و این امر به جایگاه مجلس ضربه زده است. 

وی ادامه داد: این طرز تفکر بر روی کارکنان دولت نیز تاثیر گذاشته است. ریاست مجلس باید تدبیری بیاندیشد که مجلس به عنوان شعبه ای از دولت تلقی نشود.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی اظهارداشت:اینکه آقای درازهی باهماهنگی قبلی به سازمان گمرگ رفته اند یا بدون هماهنگی به آن سازمان مراجعه کرده اند باید بررسی شود ولی در هر صورت شان هرشخصی باید ابتدا توسط خود شخص حفظ شود.
وی اظهارداشت: برخورد نماینده مجلس با کارمند عادی جلوی در سازمان به هیچ وجه در شان ملت ایران ونمایندگان ملت نیست وعدم احترام به نماینده مجلس توسط نگهبان توجیهی برای بکاربردن کلمات قبیح توسط نماینده نمی شود. آقای دورازهی نباید در برابرمنع ورود ایشان به داخل سازمان از خود ناشکیبایی نشان می دادو کلماتی به کارمی بردکه شان مجلس و شان خود را پایین آورد.
وی افزود: انتظار داریم با توجه به اینکه همه مسئولان و مردم در برابر قانون یکسان هستند، هر کس خطایی انجام داده است با وی برخورد شود.

وی تصریح کرد: در این ماجرا هر فردی که خطایی انجام داده است، باید متناسب با خطای صورت گرفته با وی برخورد شود. چه مسئولی که نگهبان خودرا توجیه نکرده واز ورود نماینده مردم به داخل سازمان جلوگیری کرده اند وچه نماینده ای که مطابق شان ملت وموکلان خود عمل نکرده و شان مجلس را پایین آورده است.
وی با بیان اینکه نباید این موضوع به حساب کل مجلس گذاشته شود، گفت: باید با هر کس متناسب با خطایی که انجام داده است، برخورد شده ونتیجه آن به ملت اعلام شود.

دهقان گفت:این موضوع را از منظر دیگری هم بایدنگاه کرد وآن اینست که نمایندگان ومسئولان کشور تا زمانی مورد احترام ملت هستند که احترام خود راحفظ کنندودر این کشورهیچ مقامی نمی تواندبه اصطلاح پارا ازگلیم خود فراتر بگذارد والا با برخورد مردم عادی مواجه می شودواین نشان می دهددرنظام جمهوری اسلامی همچنان مردمی بودن وتواضع در برابر مردم اصلی غیر قابل تغییر است وعبوراز این اصل هزینه بالایی دارد.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما