اتحاد الاحوازیه با داعش و ترور در اهواز

موضوع داعش از زمانی که دولت اسلامی در عراق بود، زمانی‌که ابومصعب الزرقاوی سرکرده این گروهک تروریستی در گوشه کنار این کشور فتوای تکفیر می‌داد و سر می‌برید، می‌کشت و فکر می‌کرد دارد خدمت می‌کند. در آن زمان شبکه‌های

اجتماعی مانند امروز گسترش نداشتند، یک ایمیل بود و بس که آن هم با اینترنت گازوئیلی کشور واقعا هیچ صفحه‌ای را باز نمی‌کرد. پس از آنکه داعش گسترش پیدا کرد و مناطق وسیعی را اشغال خود درآورد بخش رسانه‌ای آن نیز پا به پایش رشد کرد و به‌عنوان مهم‌ترین بازوی تبلیغاتی‌اش درآمد، با این حال بسیاری از کسانی که خبرهای داعش کار می‌کردند، صرفاً ناقلان خبر بودند و آشنایی عمیقی با شگردهای خبری این گروه نداشتند و اینکه عموما این گروهک تروریستی چگونه این شبکه بزرگ را تدارک دیده است. داعش برای انتقال اخبار و گزارش‌های عملیاتی، میدانی، تبلیغی و هشداری خود از همه ابزارهای موجود رسانه‌ای بهره می‌گرفت و فکر کنم کمتر کسی باشد که به این توانایی شک داشته باشد.

با این حال، در حادثه تروریستی اهواز برخی به خیال خود می‌خواهند کار خبری کنند و مو را از ماست بکشند بیرون. با توجه به آنکه دستور عمومی و سیاست غالب بر آن است که گفته شود آنچه در اهواز روی داده کار گروهک‌های تجزیه‌طلب است، بنابراین همه به این سمت رفته‌اند که تفسیر و تحلیل کنند که بله، این ویدئویی که بیرون آمده مشکل دارد، تروریست‌ها چهار نفر بودند، اینها سه نفر هستند، اصلا عکس تروریست‌های هلاک شده با ویدئو خوانش ندارد، آنها اسمی از داعش نمی‌آورند و ... بعد هم یکی از نابغه‌های عالم به حساب خودش تحلیلی!! نوشته و گفته: از آنجایی که داعش در خبر خود نوشته است ویدئویی که خبرگزاری اعماق به آن دست یافته... » پس این ویدئو را برای داعش فرستاده‌اند!! یکی هم گفته چون داعش در خبر اولش گفته به رژه‌ای با حضور رئیس‌جمهور ایران حمله کرده است...!! پس کار داعش نیست!!

از همان ابتدایی که حادثه تروریستی اهواز اتفاق افتاد بدون شک در ذهن هر آن کسی که در این گروهک تروریستی مطالعه کرده بود می‌توانست به با توجه به صحبت‌ها و عملکرد تروریست‌ها ارتباطش با داعش پی ببرد. بدون شک همه عاملان این حادثه در مراکز داعش حضور یافته، آموزش دیده و سپس از طریق واسطه‌های خاص که همان سازمان اطلاعاتی کشورهای عرب منطقه باشند، به داخل کشور پا گذاشته‌اند تا دست به این جنایت بزنند. در طول چند سال گذشته به همان میزان که اعضای گروهک منافقین در سازمان رزم داعش و سایر گروه‌های تکفیری در سوریه حضور یافته و وظیفه شنود طرف ایرانی را بر عهده داشتند، تروریست‌های وابسته به فرقه‌های پان‌عرب، پان‌ترک، پان‌کرد و سایر فرقه‌های مزدور نیز برای آموزش اعضای خود به داعش متوسل شده و از طریق سازمان اطلاعاتی چند کشور عربی اعضای‌شان را راهی پادگان‌های این گروهک در عراق و سوریه می‌کردند آموزش عملی ببینند.

آنهایی که روی موضوع داعش کرده‌اند می‌دانند که خبرگزاری اعماق داعش همیشه زیر ویدئوهایش این عنوان را می‌نویسد: «ویدئویی که خبرگزاری اعماق به آن دست پیدا کرده است» و این مربوط به حادثه اهواز نیست. نکته دوم در مورد مطابقت تروریست‌های ویدئو با کشته‌شده‌ها است، با هم مطابقت دارند. سوم در مورد تعداد است، حالا مشخص شده که تعداد تروریست‌ها نه چهار نفر، که پنج نفر بودند. پس دو نفر در خودروی پراید جایشان خالی بود. اینکه گفته‌اند در حضور رئیس‌جمهور ایران، همه اشتباه می‌کنند، ما هم بارها اشتباه کرده و بعد تصحیح کرده‌ایم. می‌گویند اسمی از داعش نمی‌آورند، واژه واژه‌ای که نفر اول و دوم استفاده می‌کنند، برگرفته از کلاس‌های عقیدتی داعش است و قسمی که به خدا می‌خورند... خلاصه آنکه می‌خواهم تاکید کنم، این‌ها در داعش آموزش دیده‌اند و در گروهک الاحوازیه به زعم برخی، هیچ وقت شما یک نفر با لهجه بختیاری پیدا نمی‌کنید!! همه اعضای بالقوه جریان‌های فرقه‌ای در خوزستان در داعش حضور پیدا کرده و آنجا آموزش رزم عملی دیده‌اند و باید گفت که الاحوازیه و التضامن و... مانند منافقان متحد داعش هستند.

در طول سال‌های گذشته گروهک تروریستی داعش بستر بسیار مناسبی بود تا سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی برخی از کشورهای منطقه اعضا و نیروهای خود را برای آموزش به پادگان‌ها و مراکز این گروهک بفرستند. آنها علاوه بر آموزش بسیار سطح بالا توسط نیروهایی که برخی سابقه سه دهه جنگ از 1980 تاکنون را داشتند، در میدان عملی جنگ، آبدیده می‌شدند و سپس باز می‌گشتند تا برای ماموریت‌های مهم اعزام شوند. حالا که داعش از بین رفته، این وظیفه و مهم بر عهده گروهک‌های تروریستی در شمال غرب سوریه مانند النصره و احرارالشام است که به اعتراف خودشان اهالی فریب‌خورده خوزستان در میان آنها حضور دارند و...


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما