استیضاح «بطحایی» به مصلحت کشور نیست

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استیضاح وزیر آموزش و پرورش به مصلحت کشور نیست، گفت: نمایندگان مجلس خواستار تغییر تیم اقتصادی دولت هستند.

به گزارش مهر، محمد دهقان در خصوص استیضاح وزیر آموزش و پرورش، اظهار داشت: فراکسیون نمایندگان ولایی هنوز تصمیمی در مورد استیضاح وزیر آموزش و پرورش نگرفته است. اما به نظر من استیضاح به دو دلیل روشن به مصلحت کشور نیست.

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز مشکل کشور اقتصادی است، مشکل معلمان نیز اقتصادی است. تقاضای مجلس نیز تغییر تیم اقتصادی دولت بوده است؛ لذا منتقل شدن اراده مجلس از مسائل اقتصادی به سمت مسائل غیر اقتصادی خلاف خواست مردم و معلمان است.

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی، گفت: مشکل معلمان هم اقتصادی است، اگر وزیر آموزش و پرورش نمی تواند اقدامی برای حل مشکلات معیشتی معلمان انجام دهد به خاطر وجود مشکلات اقتصادی در کشور است. وزارت آموزش و پرورش وزارت مصرف کننده است و اقتصاد کشور باید رونق داشته باشد تا این وزارتخانه بتواند بودجه بیشتری داشته باشد.

نمایندگان خواستار تغییر تیم اقتصادی دولت هستند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه استیضاح وزیر آموزش و پرورش جزو اولویت های کشور نیست، گفت: هرچند ممکن است نقد هایی به وزیر آموزش و پرورش داشته باشیم اما در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید هستیم و بی سر و سامان کردن وزارت آموزش و پرورش به نفع معلمان و دانش آموزان نیست. زیرا این اقدام موجب نا امیدی بین اقشار آموزش و پرورش می شود.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان خواستار تغییر تیم اقتصادی دولت هستند و اگر قرار است تغییراتی در دولت ایجاد شود باید به سمت وزرای اقتصادی این تغییرات سوق یابد، گفت: استیضاح وزیر آموزش و پرورش این خطر را دارد که جلوی تحولات در تیم اقتصادی دولت سد شود؛ زیرا تیم اقتصادی دولت باید همچنان ترمیم شود.

دهقان اظهار داشت: امروز رئیس کل بانک مرکزی مهمترین مشکل کشور را عدم هدایت نقدینگی خوانده و معتقد بودند برای هدایت نقدینگی هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی تصریح کرد: وزرای نفت، راه و شهرسازی و صنعت، معدن، تجارت باید برای هدایت نقدینگی به سمت تولید برنامه ریزی کرده و مدیریت جهادی انجام دهند.جنس، توان و سابقه و نگاه این وزرا نشان می دهند نمی توانند در این مسیر گام های دقیقی بردارند.

در دولت آقای روحانی نقدینگی به سه و نیم برابر افزایش یافته است

وی با بیان اینکه در دولت آقای روحانی نقدینگی به سه و نیم برابر افزایش یافته است، گفت: هدایت نقدینگی افسار گسیخته مهمترین نیاز مدیریت اقتصادی کشور است.

دهقان افزود: این سه وزیر در راستای هدایت نقدینگی می توانند نقش مهمی ایفا کنند. اگر مجلس در شرایط جنگ اقتصادی به این وزارتخانه ها توجه نکند و وزرا را سر خط برای هدایت نقدینگی نیاورد انحرافی از نیاز های واقعی کشور و فرعی کردن مسائل اصلی و اصلی کردن مسائل فرعی رخ می دهد.

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تاکید بر اینکه استیضاح وزیر آموزش و پرورش به مصلحت کشور و راه خوبی برای خدمت به مردم و معلمان نیست، گفت: برخی از این افراد با استیضاح وزرای اقتصادی و بویژه باسئوال از رئیس جمهور که صرفا ناظر به مسائل اقتصادی بودمخالف بودند و اکنون با انگیزه به دنبال استیضاح وزیر آموزش وپرورش هستند و برای ما قابل فهم نیست که چه انگیزه های سیاسی پشت استیضاح وزیر آموزش و پرورش است.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما