افشاگری دهقان از پشت پرده تفکیک وزارت تعاون

عضو کمسیون حقوقی و قضائی مجلس گفت: چون رییس جمهور به خاطر ملاحظه برخی از وزرای ناکارآمد قدرت برکناری آنها را ندارد می خواهد با تاسیس وزارتخانه جدید هم وزرای قبلی را نگه دارد.

به گزارش مشرق، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و شاندیز و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت : رفتار کنونی دولت تعجب برانگیز است و آدم می ماند که قصد دولت از این رفتارهای عجیب چیست، در کنار بی تدبیری های مربوط به ارز، سکه، خودرو و شرایط کلی اقتصادی این روزها کارهای دیگری هم توسط دولت انجام می شود که در این شرایط اولویت ندارد.

وی افزود: دولت هر روز قصد دارد یک وزاتخانه جدید تشکیل دهد، اکنون که کشور درگیر مشکلات مهمتر و بزرگتر اقتصادی است به جای اینکه بیاییند مشکلات کشور را حل کنند دنبال اضافه کردن وزارتخانه‌ها هستند، برخی معتقدند چون رییس جمهور به خاطر ملاحظه برخی از وزرای ناکارآمد قدرت برکناری آنها را ندارد می خواهد با تاسیس وزارتخانه جدید هم وزرای قبلی را نگه دارد هم به آدم های جدیدی پست وزارت بدهد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: دولت در صدد است سه وزارتخانه تاسیس کند ، تاسیس این سه وزارتخانه در شرایط بد کنونی مبالغ بسیار زیادی از پول کشور را صرف خود می کند، در زمانی که همین وزارتخانه‌های کنونی با مشکل مالی و تامین اعتبار مواجهند و تقریبا کاری هم انجام نمی دهند تشکیل وزارتخانه جدید از طریق تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه و یا صنعت و معدن و تجارت به صلاح کشور نیست .

دهقان تأکید کرد: لایحه ای که دولت با قید دو فوریت برای تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس فرستاده کار بیهوده ای است، بعید است اکثریت مجلس با این کارها موافق باشد البته عده ای در مجلس هستند که هرچه را دولت به آنها دیکته کند قبول می کنند.

وی یادآور شد: همین افرادی که الان در دولت هستند از بزرگ بودن دولت انتقاد می کردند و دنبال کوچک کردن دولت بودند ولی اکنون خود با تاسیس سه وزارتخانه جدید دولت را بزرگ و هزینه های آن را بیشتر می کنند. فضای کلی مجلس مخالف لایحه مربوط به تشکیل وزارت جدید است و چون دولت مطابق قانون برنامه ششم باید حجم دولت را کوچک کند لذا تصویب این لایحه دو سوم رای می خواهد و بعید است که انجام شود. اگر دولت بودجه ای دارد به جای تشکیل وزارت خانه آن را در راه تکمیل طرح های عمرانی و بهبود وضعیت کنونی اقتصاد خرج کند.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما