انتخابی مهم در خلیج فارس

روز پنج‌شنبه با حکم فرماندهی کل قوا، سردار علیرضا تنگسیری به‌عنوان فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی و جانشین سردار فدوی شد. در حالی که سردار فدوی در سال 1389 به‌عنوان فرماندهی نیروی دریایی سپاه انتخاب شده و بر اساس فرامین کلی

رهبر انقلاب که هر فردی می‌تواند دو دوره 5 ساله، یعنی 10 سال در سمت انتخابی بماند، اما سردار فدوی فقط 8 سال این عنوان را داشت، آن وقت به اهمیت انتخاب سردار تنگسیری به این عنوان پی خواهیم برد. دریادار سیاری نیز درست 10 سال در سمت فرماندهی نیروی دریایی ارتش بودند. اما اهمیت این انتخاب به کجا باز می‌گردد؟ به گزارش کانال اخبار سوریه، این انتخاب ابعاد بسیار مهمی دارد که رسانه‌های داخلی نتوانسته‌اند به خوبی ابعاد آن را واکاوی کنند.

برای بررسی بهتر این مساله، کافی است به واکنش رسانه‌های غربی، به ویژه آن دسته از رسانه‌های که مستقیم بودجه خود را از مراکز نظامی و اطلاعاتی غربی دریافت می‌کنند، توجه کرد. برای همه آنها انتخاب دریادار تنگسیری به این عنوان، تقریبا حالت یک شوک را داشته و نمی‌توانند به سادگی از کنار آن بگذرند. تن تقریبا بیشتر نیروی دریایی کشورهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس به‌عنوان محدوده تحت نظر نیروی دریایی سپاه، به تن دریادار تنگسیری خورده و همه آنها می‌دانند که این انتخاب در روزهای فشار اقتصادی شدید بر کشور، بدون دلیل نیست. تاکنون دو بار انگلیسی‌ها، دو بار امریکایی‌ها، یک بار استرالیایی‌ها و یک بار هم کانادایی‌ها در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه به دلیل تجاوز به آب‌های سرزمینی ایران دستگیر شده‌اند، در قلب همه این دستگیری‌ها، نام یک نفر بیش از همه به چشم می‌خورد، سردار علیرضا تنگسیری.

به گزارش کانال اخبار سوریه، او که زاده استان بوشهر همان استانی که شهید نادر مهدوی و شهید بیژن گرد به‌عنوان دشمن خونی امریکایی‌ها از آنجا برخواستند، نگاهی عمیق‌ و همه‌جانبه به بحث مبارزه با امریکا دارد. در این مورد کافی است به سخنان و مواضع پیشین سردار تنگسیری در مورد ضرورت، شکل و نوع برخورد با نیروی دریایی امریکا در خلیج فارس و فراتر از آن توجه کرد تا بتوان به حسن این انتخاب توسط فرماندهی کل قوا توجه کرد. بدون شک، با این انتخاب و با توجه به سخنان و مواضعی که پیش از این سردار سلیمانی در مورد برخورد با امریکا گفته بود، ایران در حال حرکت به سمت برخورد سخت‌تر و تندتر با نیروی دریایی امریکا در خلیج فارس، به‌ویژه تنگه هرمز خواهد رفت.

عملکرد سردار تنگسیری پیش از این نشان داده که او جرات، توانایی و برنامه کار برای محدود کردن حرکت نفتکش‌ها و کشتی‌های نظامی و باری در این منطقه را دارد و این همان نکته‌ای است که غربی‌ها به خوبی از آن خبر دارند و در حال سمپاشی علیه این فرزند راستین ایران زمین هستند. بر اساس سیاست‌های اعلامی مقامات ارشد کشور مبنی بر اینکه در صورت صادر نشدن نفت ایران، نفت کشور دیگری هم صادر نخواهد شد، واقعیت این است که سردار تنگسیری باید در این برهه حساس تاریخی، خود را برای مدیریت رفتار و حرکت امریکایی‌ها از تنگه هرمز به داخل و خارج از خلیج فارس مهیا کند و امریکایی‌ها نیز از روز گذشته حواس‌شان را بیش از پیش جمع کرده‌اند که زیاد فضولی نکنند، چون گوششان به شدت پیچیده خواهد شد.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما