انقلاب اسلامی به پشتوانه عاشورا پیش می رود

اعظم دوست حصار/ حجت الاسلام والمسلمین فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان در اجتماع عظیم عزاداران حسینی در مجتمع " موقوفه عبدالله رضوی" شاندیز گفت: انقلاب اسلامی ما از عاشوراجوشیده است و به پشتوانه عاشورا پیش می رود.

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی، همزمان با روز عاشورای حسینی اجتماع عظیم عزاداران حسینی با حضور مردم ولایت مدار شهرستان طرقبه شاندیز، روستاهای مزرعه سوران شاندیز و شهر مشهد با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان و امام جمعه موقت مشهد در مجتمع موقوفه" عبدالله رضوی" سوران شاندیز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فرزانه با اشاره به قیام سرخ عاشورا بیان کرد: انقلاب اسلامی ما از عاشورا جوشیده است و به پشتوانه عاشورا پیش می رود.

وی با بیان اینکه مردم ما از عاشورا جدا نمی شوند و عاشورا را نباید از انقلاب جدا کرد، تاکید کرد: اگر انقلاب از عاشورا جدا شود، آمریکا به راحتی می تواند برما مسلط می شود.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: ملت ما از عاشورا الهام گرفته که دشمن نتوانسته در ۴۰ سال گذشته، ایمان، رهبری و توان رزمی ملت ما را بگیرد و این درس بزرگ را ما از عاشورا گرفتیم که آنچه دشمن از ما می خواهد چیزی به او نخواهیم داد.

.وی افزود: امروز در خاورمیانه ملت ما بزرگترین قدرت نظامی را داراست و هر روز در حال قدرت گرفتن هستیم و آمریکا در حال ضعیف شدن است.

درس هایی از مکتب سرخ عاشورا

حجت الاسلام والمسلمین فرزانه با اشاره‌ به درس های گرفته شده از مکتب سرخ عاشورا گفت: ما از عاشورا آموختیم؛ نه دست ذلت و تسلیم به دشمن می دهیم و نه از برابر دشمن فرار می کنیم بلکه در برابر دشمن می ایستیم و ایستادیم و جهادکردیم.

وی در ادامه افزود: عاشورا به ما آموخت که باطل در هر حدی از قدرت باشد در برابر حق شکست پذیر است و نمونه بسیار عالی آن حضور عزت مندانه کاروان اسرای کربلا در کاخ یزید و سخنان کوبنده و رسواگرانه زینب کبری(س) برعلیه یزید بود.

امام جمعه موقت مشهد اظهار کرد: بیشترین چیزی که ما را در برابر دشمن پایدار نگه می دارد، بصیرت و دشمن شناسی ما است و ملت ایران نشان دادند که دشمن شناس خوبی هستند و این حاصل بصیرت ملت ماست.

وی تصریح کرد: در نبرد حق و باطل کوچک و بزرگ، پیر و جوان، مرد و زن، شریف و ضعیف، امام و رعیت همه و همه باید در یک صف بایستند و از حق دفاع کنند روز عاشورا بهترین نمونه دفاع جانانه همه سنین از حق می باشد و عاشورا به ما آموخت اگر لازم باشد باید همه با هم کنار هم باشیم و برای دفاع از حق جهاد کنیم.

ثمرات خدمت جمهوری اسلامی ایران به اسلام

حجت الاسلام والمسلمین فرزانه تاکید کرد: ملت ایران از همه ملت ها بیشتر به اسلام خدمت کرده و نتیجه وثمره این خدمت اینست که ملت ما ملتی مسلمان، شیعه، دارای فرهنگ غنی متکی به قرآن و اهل بیت(ع) و منسجم و متحد است.

وی در ادامه بیان کرد: ما ملتی وفادار به غدیرخم، ولایت مدار و پشتیبان رهبری اسلام هستیم و ملت ایران دشمن شناس و همیشه در صحنه است و برای ملت های دیگر الگویی مناسب است و اینها ثمره تلاش طولانی مردم ایران در خدمت به اسلام است، ملت ما شکست ناپذیر است چون دست قدرت خدا بر سر ملت ماست.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان در اجتماع عظیم عزاداران حسینی در مزرعه سوران شاندیز با اشاره به حضور هیئت های مذهبی در ماه محرم بیان کرد:" شهید مظلوم بهشتی گفت: «قدر هیئت های مذهبی را برای انقلاب بدانیم زیرا اصل و متن این هیئت ها در مردم است و مردم در حقیقت بدنه اصلی این هیئت ها هستند.»

وی در پایان گفت: هیئت های مذهبی ریشه تاریخی دارند و سلیقه ای نیستند چون از باور و اعتقاد مردم نسبت به ائمه اطهار سرچشمه گرفتند.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما