تاکید فرماندار بر استفاده از کالای ایرانی

فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بینالود(طرقبه شاندیز) در جلسه شورای فرهنگ عمومی مرداد ماه بر برگزاری مستمر جلسات باز آموزی ضرورتهای استفاده و بهبود کمی و کیفی کالاها و خدمات ایرانی و استفاده از کالای ایرانی و ترویج فرهنگ اصیل ایرانی در حمایت از کالا و خدمات ایرانی و پیشگیری از اصراف تاکید نمود.

در این جلسه سید حسن حسینی در راستای تحقق شعار سال گفت: با توجه به اینکه شهرستان دارای ویژگی های خاص بوده و علاوه بر قطب گردشگری خراسان و کشور در حوزه صنایع جانبی از جمله واحدهای خدماتی و پذیرایی و صنایع دستی و گردشگری نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است لذا هم این واحدها باید مورد حمایت قرار گیرند و هم تشویق به حمایت از کالای ایرانی شوند و در راستای حمایت از کالای ایرانی با باز آموزی مستمر و ترغیب به بهبود کمی و کیفی کالاها و خدمات ایرانی و استفاده از مواد داخلی و کالاهای ایرانی و مزید بر آن ترویج فرهنگ ایرانی و تعصب ملی در رابطه با کالا و خدمات ایرانی و پیشگیری از اصراف گام های عملیاتی و موثر برداشته شود.

حجت الاسلام ایزدی رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیز در این جلسه در خصوص انقلاب اسلامی و ضرورت حمایت از ولی فقیه و حفاظت و حراست از شجره انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد این انقلاب شکوهمند بیانات مبسوطی ایراد فرمود و ضمن اشاره به نگاه اقتصادی مقام معظم رهبری در چند ساله اخیر افزوند: آنچه مبرهن است اینست که با گذشت چهار ماه از سال جدید هنوز اقدام شایسته ای در خصوص حمایت از کالای ایرانی صورت نگرفته که پاسخگوی مطالبه مقام معظم رهبری از مسئولین و جامعه باشد. با عنایت به اینکه دشمن عملا یک جنگ اقتصادی را با نظام اسلامی آغاز نموده باید بیش از پیش موضوع اقتصاد و حمایت از کالای ایرانی مورد توجه و در دستور کار همه به ویژه مسئولان قرار گیرد.

در این جلسه علاوه بر این در خصوص موضوعات چگونگی حمایت مسئولین برای شعار سال، ضرورت و چگونگی بهبود کیفیت کالاها و خدمات ایرانی و چگونگی تبیین و تقویت حمایت مردمی از کالاهای ایرانی، برگزاری همایش علمی در خصوص مصرف کالای ایرانی، ایجاد نمایشگاه های تولیدات داخلی موضوعی و مقطعی و ... از دیگر مباحث مطرح در این جلسه بود.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما