تقلیل مجازات اعدام باعث افزایش قاچاق مواد مخدر

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: طبق آمار کارشناسان تقلیل حکم اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر در برخی موارد موجب افزایش قاچاق در این حوزه شده است.

محمد دهقان نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز مصوبه کمیسیون در رابطه با اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه نمایندگان سازمان زندان‌ها، نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و قوه قضاییه گزارش خود را در رابطه با آثار تصمیم کمیسیون در خصوص تقلیل و کاهش مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر ارائه کرده‌اند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: در این جلسه ای موضوع مورد ارزیابی قرار گرفت که آیا تصمیم مجلس در خصوص تقلیل مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر موجب کاهش قاچاق مواد مخدر شده یا اینکه افزایش قاچاق مواد مخدر را در پی داشته است.

دهقان خاطرنشان کرد: در این باره کارشناسان همه دستگاه‌ها صحبت کردند که آمار کشفیات در بعضی از موارد کشفیات مواد مخدر افزایش یافته اما اینکه این تصمیم در مصرف مواد مخدر و کاهش و افزایش آن چه تأثیری داشته باید بررسی دقیق‌تری صورت بگیرد.

وی در پایان گفت: همچنین در این جلسه طرح اصلاح ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی در رابطه با سن ازدواج مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا آماری از ازدواج‌های صورت گرفته قبل از موعد قانونی مشخص شده به کمیسیون ارائه شود تا بررسی و تصمیم دقیق‌تری در این باره اتخاذ شود.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما