دولت، افراد حاشیه‌ دار برای وزارت انتخاب نکند

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه، چناران و شاندیز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌ وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: ظاهراً هنوز دولت در حال رایزنی برای انتخاب وزرا است؛ به نظر می‌رسد دولت نسبت به برخی وزرا تصمیم گرفته اما هنوز تصمیمات خود را

نهایی نکرده است.

وی افزود: در خصوص وزارت اقتصاد ظاهراً آقای دژپسند به عنوان گزینه پیشنهادی انتخاب شده است؛ اخباری شنیده می‌شود که وزیر فعلی صنعت‌، معدن و تجارت به عنوان وزیر پینشهادی کار انتخاب شده است.

نماینده مردم طرقبه، چناران و شاندیز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به نظر می‌رسد این اشتباهی است که دولت مرتکب می‌شود؛ چرا که اولاً آقای شریعتمداری در همین وزارتخانه‌ ای که بوده موفق نبوده است و با اینکه بخشی از وزارت صنعت‌ در تخصص او بود، متأسفانه موفق نبود.

وی افزود: منتقل کردن کسی که اصلا تجربه آن وزارتخانه را نداشته است، یک کار اشتباه است. ضمن اینکه آقای شریعتمداری باید نسبت به همین وضعیت پیش آمده در وزارتخانه خود پاسخگو باشد.

دهقان تصریح کرد: طی یک سال گذشته مسائل زیادی در وزارت صمت به وجود آمد، مشکلات مربوط به ثبت سفارش‌ها، سوء استفاده‌ها و مفاسد در آن وزارتخانه و همچنین بحث مربوط به خودرو و فسادی در این زمینه همه از جمله مسائلی است که آقای شریعتمداری باید نسبت به آن پاسخگو باشد.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی همچنین به دیگر مشکلات به وجود آمده در وزارت صمت اشاره کرد و گفت: تعدادی از افراد زیر مجموعه این وزارتخانه به خاطر تخلفاتشان به زندان افتادند، ناتوانی شریعتمداری در حمایت از تولید و صنعت و هدایت نقدینگی به سمت معادن و رونق‌ بخشی به معادن کشور نیز مشهود بود.

دهقان همچنین تصریح کرد: اینکه چنین شخصی از یک وزارتخانه به وزارتخانه دیگر منتقل شود پاک کردن صورت مسئله است. بعید می‌دانم که مجلس هم از پست جدید وزارت برای شریعتمداری استقبال کند؛ چرا که بحث استیضاح ایشان هم در همان وزارت خانه مطرح است.

وی ادامه داد: به نظر من اگر شریعتمداری به عنوان گزینه‌ ای برای تصدی وزارت کار معرفی شود فرصتی است که مدیریت یک سال گذشته او در وزارت صمت به نقد کشیده شود. اگر ایشان را به عنوان گزینه وزارت رفاه معرفی کنند طبیعتا او در سمتی که قبلا داشته وادار به پاسخگویی می‌شود و بعید می‌دانم که بتواند پاسخ عملکرد یک سال گذشته خود را داده و رای اعتماد مجلس را جلب کند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: البته در خصوص اینکه می‌خواهند فرد جدیدی را به عنوان وزیر صنعت معرفی کنند به دولت توصیه می‌کنیم افراد حاشیه‌ دار را برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نظر نگیرد چرا که خود به خود در مجلس همه چیز برملا می شود.

وی در همین راستا عنوان کرد که دولت برای وزارت صمت باید کسی را معرفی کند که سابقه منفی در خصوص انضباط مالی نداشته باشد. همچنین توانمندی مناسبی برای اداره آن وزارتخانه بسیار مهم داشته و این توانمندی به اثبات رسیده باشد.

دهقان خاطرنشان کرد: به نظر من در بین دولتمردان افرادی هستند که هم سابقه خوبی در وزارتخانه‌ها داشتند و هم عضو موثری از دولت بودند، بنابراین اگر اینها معرفی شوند ما مشکلی در انتخاب افراد نداریم اما افراد حاشیه دار که فاقد انضباط مالی بودند،‌ هم دولت را به حاشیه می‌برند و هم نمی‌توانند رای اعتماد مجلس را جلب کنند.

نماینده مردم طرقبه، چناران و شاندیز در مجلس شورای اسلامی در یخش پایانی سخنانش تصریح کرد: البته به نظر من آقای دژپسند اگر به عنوان گزینه وزارت صنعت،‌معدن و تجارت معرفی شود مشکلی نخواهد داشت چرا که توان و تجربه کافی را دارد و دارای حاشیه‌ هم نیست؛ بعید می‌دانم در مورد ایشان چالشی به وجود آید.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما