سوال از رئیس‌جمهور در راستای کمک به دولت است

نماینده مجلس شورای اسلامی، سوال از رئیس‌جمهور را در راستای بهبود شرایط اقتصادی دانست و گفت: این سوال اصلا سیاسی نیست، بلکه به نفع ملت ایران و در راستای کمک به دولت است.

محمد دهقان در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره سوال نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رئیس‌جمهور گفت: سوال از رئیس‌جمهور اقتصادی است نه سیاسی و به نفع ملت ایران و در راستای کمک به دولت است.

وی سوال از رئیس‌جمهور را حق قانونی نمایندگان ملت دانست و افزود: البته طرفداران دولت و جریان اصلاحات که شریک دولت در مشکلات کنونی کشور هستند، تمایل ندارند نمایندگان به وظیفه خوشان عمل کنند و دلشان می‌خواهد با سکوت از همه ناکارآمدی‌های دولت عبور کنیم. برخی افراد هم به خاطر رذالت سیاسی که دارند مشکلات دولت رابه گردن نظام می‌اندازند و با انواع حقه‌بازی‌ها می‌خواهند دولت را از وسط معرکه ناکارآمدی نجات دهند.

نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سوالات مطرح شده از رئیس‌جمهور درباره رکود اقتصادی، فساد، ارز و سکه، بیکاری و قاچاق است. طی پنج سال اخیر و در دولت آقای روحانی رکودی بر کشور حاکم شده و هزاران کارخانه تعطیل شده و وضعیت بیکاری به طرز وحشتناکی افزایش یافته و دولت هم اقدام مهمی در این زمینه انجام نداده است. متاسفانه در این مدت بخش مهمی از منابع ارزی کشور صرف قاچاق کالا شده است و به خاطر بهم ریختگی مدیریتی در دولت در این زمینه پرونده خوبی نداریم و شخص رئیس‌جمهور هم در این زمینه مقصر است که باید جواب دهد.

وی بیان کرد: متاسفانه به خاطر تصمیم‌گیری‌های غلط برخی مسئولین که بعضا بوی خیانت از آن بیرون می‌آید، میلیاردها دلار ارز کشور به باد رفته و به جیب مفت‌خواران ریخته شده است. ده‌‌ها تُن سکه و طلا به نصف قیمت به رانت‌خواران داده و فروخته شده است. ارز مسافرتی را به برخی افراد می‌دهند که به خارج از کشور بروند و خوشگذرانی کنند.

دهقان، موضوع تحریم را سوال دیگر نمایندگان ملت از رئیس‌جمهور بیان کرد و گفت: دولت فکر می‌کرد اگر برجام را امضا کنیم تحریم یکجا لغو می‌شود. در اثر این تصمیم‌های غلط، اقتصاد ایران در برابر رفتارهای آمریکا شرطی شد و حالا چه کسی باید پنج سال شرطی کردن اقتصاد ایران در برابر مطالب مقامات آمریکایی را پاسخ دهد؟ چرا دولت اقدامی برای استفاده از ظرفیت‌های داخلی جهت از بین بردن تحریم‌ها انجام نداد و فقط منتظر امضای برجام شد و سال‌ها کشور دچار رکود شد؟

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما درک می‌کنیم که در جنگ اقتصادی با دشمن هستیم و دولت باید فرمانده این جنگ باشد. معتقدیم دنبال بی‌ثبات‌سازی سیاسی نباید باشیم ولی از دولت توقع داریم اشتباهات گذشته را از الان جبران کند. گذشته هرچی بوده تمام شده و دولت الان باید تمام نیروی خود را صرف اشتباهات کند. اگر دولت این کار را کند و از ظرفیت‌های داخلی، محققین جوان و متخصصان داخلی برای رفع مشکلات کشور و جنگ اقتصادی علیه آمریکا استفاده کند می‌توانیم پیروز باشیم، اما نگرانیم که دولت همچنان راه گذشته را ادامه دهد و نگاهش به دهان آمریکا باشد که چه زمانی از آنها پیام سازش می‌آید. اگر دولت خود را مهیا برای مقابله با تحریم و جنگ اقتصادی دشمن آماده کند حتما از دولت حمایت می‌کنیم ولی متاسفانه علیرغم حرف‌هایی که دولت زده عملی از آن نمی‌بینیم.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما