شایعات اخیرعلیه زائران عراقی و ایرانی

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه شاندیز و چناران استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار کیهان درباره شایعه پراکنی‌های دروغین مطرح شده در برخی رسانه‌ها درباره سواستفاده جنسی زائران عراقی از زنان ایرانی در سفر به مشهد‌الرضا(ع) گفت‌: با توجه به‌ اشتراکات فرهنگی و

مذهبی که بین دو ملت ایران و عراق بویژه شیعیان دو کشور در طول قرن‌های متمادی وجود داشته و بحمدالله در این سالها به اوج خود رسیده، طبیعتا یک توطئه انگلیسی - آمریکایی - سعودی شکل گرفته تا این روابط فزاینده بین این دو ملت را مخدوش کند. 

دهقان در ادامه افزود‌: در سال‌های اخیر از طرفی میلیون‌ها نفر ایرانی برای سفر به عتبات و عالیات به عراق می‌روند و از سوی دیگر میلیون‌ها شیعه عراقی برای زیارت حضرت رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و سایر اماکن زیارتی به ایران می‌آیند و این رفت و آمدهای میلیونی که اتفاقا اکثریت آن سفرهای زیارتی است یک نگرانی جدی را برای نظام استکبار ایجاد کرده که آن ایجاد یک وحدت نظری و عملی در بین ملت‌های منطقه است.
عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی ادامه داد‌: ما آثار این‌ اشتراکات را در منطقه در جنگ سوریه شاهد بودیم که ملت سه کشور عراق، ایران و سوریه با همکاری حزب‌الله،‌ متفقا بینی گروهک تروریستی تکفیری داعش که همان مزدوران آمریکا و سعودی هستند را به خاک مالیدند و هم در خود عراق که داعش طمع کرده بود این کشور را نیز تحت سلطه خود در بیاورد با همکاری ملت ایران و حضور مستشاری نیروی قدس سپاه شکست سختی را متحمل شدند و ملت عراق سرفراز‌تر از همه زمان‌ها شد.
وی با بیان اینکه امروز نظام استکباری به‌ویژه انگلیس و سعودی با کمک شبکه صهیونیستی آمد نیوز برای از بین بردن این وحدت و ارتباطات عمیق بین دو ملت دست به کار شده‌اند، تصریح کرد‌: آنها دیدند وقتی نمی‌توانند به بهانه جنگی که صدام در گذشته بین دو ملت به راه انداخته و به هر دو ملت ضربه زده اختلاف بیندازند و ملت عراق و ایران نسبت به موضوع جنگ تحلیل درستی دارند و مقصر آن را صدام می‌دانند، بهترین راه برای ایجاد اختلاف بین دو ملت برای کاهش روابط صمیمی را ایجاد شایعات جنسی یافتند که مثلا زائران عراقی و ایرانی برای دسترسی به مسائل جنسی به دو کشور سفر می‌کنند! شایعه‌ای زشت، بی‌مبنا و خباثت‌آلودی که در شبکه‌های ضد انقلاب ترویج شد و برخی وابستگان وهابیت سعودی در عراق هم به آن دامن زدند در حالی که چنین موضوعی از اساس کذب و شایعه است.
دهقان گفت‌: بنده زمانی که برای اولین بار این موضوع را شنیدم بلافاصله از طریق نیروی انتظامی و نهادهای اطلاعات پیگیر آن شدم و دیدم هیچ موضوعی در مشهد تحت این عنوان وجود ندارد.
چرا نهادهای امنیتی و انتظامی
برای برخورد با عاملان ورود نکردند؟
نماینده مردم طرقبه و چناران با ‌اشاره به بهانه معاندین برای طرح چنین شایعه کذبی گفت‌: یکی از مسئولان هتلداری در مشهد عنوان کرده بود که یکسری هتل‌هایی در این شهر به طور رسمی فعالیت دارند و ما از وضعیت مسافرخانه‌های غیر‌رسمی خبر نداریم‌، جمله‌ای که هیچ دلیلی مبنی بر وجود فساد در مسافرخانه‌های مشهد را تایید نمی‌کند چرا که رفت و آمد مسافران در ایران کاملا تحت نظارت است. بر‌اساس این جمله چنین شایعه خبیثی را در خارج از کشور تهیه و ترویج کردند و متاسفانه برخی سایت‌ها و روزنامه‌های زنجیره‌ای در داخل نیز بدون داشتن ذره‌ای غیرت همان ادعاها را در داخل کشور بیان کردند.
عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در ادامه به نقش و وظیفه نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در برخورد با مروجین چنین شایعات هدفمندی ‌اشاره کرد و گفت‌: نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در این زمینه باید وارد می‌شدند و کسانی که چنین اتهامی را به ملت ایران و عراق زدند را احضار و از آنها درباره این ادعای کذب سند می‌خواستند و شدیدا با آنها برخورد می‌کردند.
دهقان ادامه داد : چنین اتهام زشتی که در آستانه ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا‌(ع) و زیارت اربعین به زائران حرم اهل‌بیت علیهم‌السلام زده شد، قطعا برای مخدوش کردن حیثیت ملت ایران و عراق و ایجاد اختلاف بین دو ملت بود و از این بالاتر تحت تاثیر قرار دادن حضور ملت ایران در عراق در اربعین بود تا دستگاه حضرت سید‌الشهداء (ع) را که محور وحدت و اتحاد بین ملت‌های منطقه است را تضعیف کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه هر دو ملت ایران و عراق که در این مسیرها‌ در رفت و آمدند به خوبی می‌دانند که انگیزه همه زائران و مسافران در این سفرها صرفا زیارت است، تصریح کرد‌: از شیاطینی که این شایعات بی‌مبنا را ترویج می‌کنند هم انتظاری نیست اما آن عده که با ادعای مسلمانی و با پول بیت‌المال در داخل کشور این دروغها را ترویج می‌کنند و دقیقا در راستای مطامع آمریکا، آل‌سعود و انگلیس حرکت می‌کنند دل انسان را بدرد می‌آورند.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما