شلیک‌های موشکی به مواضع تروریست‌ها

در طول سال‌هایی که به‌عنوان یک خبرنگار حوزه بین‌الملل کار کرده‌ام، تلاش داشته‌ام تا هر آنچه را که می‌بینم و تحلیل می‌کنم، با کمترین روتوش و ممیزی بنویسم. چون برای من شعور مخاطب اهمیت بسیار بیشتری از رضایت اصحاب قدرت داشته و دارد. در حادثه اهواز هم شاید نخستین

فردی بودم که تاکید کردم که داعش پشت این ماجرا قرار دارد، به این ترتیب که آموزش نیروها و تهیه امکانات و گسترش را بر عهده داشته و تروریست‌هایی هم که عمل تروریستی را انجام دادند، در واقع اعضای الاحوازیه بودند که با مشارکت یکی از سازمان‌های اطلاعاتی منطقه به عضویت داعش درآمده بودند تا بعد دست به چنین عملیاتی بزنند. نکته دیگر که نشان می‌دهد این کار صرفاً از عهده الاحوازیه بر نمی‌آید، به حضور یک دیوانه روانی غیرعرب در ترکیب آنها اشاره دارد که داعش از او به عنوان ابی‌ابراهیم الفارسی یاد می‌کند.

روز یک‌شنبه بود که در صفحه اینستاگرام متعلق به فرماندهی کل سپاه پاسداران، عکس‌نوشتی مزین به آیه شریفه «سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ» بود و نشان می‌داد که قرار است به زودی اتفاقی روی دهد. در طول 10 روز گذشته مقامات مختلف جمهوری اسلامی ایران گروهک‌های تروریستی مورد حمایت کشورهای عرب منطقه و غرب را به دست داشتن در عملیات تروریستی اهواز متهم می‌کردند.

گروهک‌هایی که اعضای‌شان در کشورهای اروپایی به سر برده و در آنجا کارهای سیاسی، مالی، فرهنگی و تبلیغی علیه ایران انجام می‌دهند. اینکه چرا در سیاست کلی و نهایی جمهوری اسلامی در مورد این اقدام تروریستی یک هماهنگی شفاف وجود نداشت و ما نتوانستیم از همان ابتدا برای این اقدام تروریستی یک پیوست خوب رسانه‌ای تهیه کنیم که ورودی و خروجی آن مشخص باشد، خود درد 40 ساله این کشور است.

پس از تهدیدهای مختلفی که از طرف مقامات سیاسی و نظامی ایران برای پاسخگویی به این حمله تروریستی صورت گرفت، همه این انتظار را داشتند که ما بانیان، مسببان و مهمتر از همه، آمران این حمله را تنبیه کنیم، این انتظار وجود داشت که ایرانی‌ها عربستان سعودی، کویت و امارات متحده عربی را به عنوان اصلی‌ترین آمران و حامیان مالی گروهک الاحوازیه و حرکه النضال که هر دو سر جمع 500 نفر عضو و حامی ندارند، را تنبیه شدید و بی‌سابقه کند. اما بامداد روز دوشنبه موشک‌های نیروی هوافضا به همراه پهپادهای نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آخرین مقرهای باقیمانده در اشغال گروهک تروریستی داعش در شرق فرات در استان دیرالزور سوریه را هدف حملات شدیدی قرار دادند تا این موضوع بیشتر تقویت شود که آمر و عامل اصلی این حرکت تروریستی، داعش است و الاحوازیه عملا کاره‌ای نیست!

حالا موشک‌ها بار دیگر از مبدا پایگاه موشکی نیروی هوافضای سپاه از کرمانشاه شلیک و دقایقی بعد با طی کردن فاصله حدود 550 کیلومتر به اهداف از پیش‌تعیین شده خود اصابت کرد. منطقه‌ای که موشک‌ها به آن اصابت کرده، شامل چند روستا و یک شهرک باقیمانده در اشغال گروهک تروریستی داعش است که در طول هفته‌های گذشته نبردهای سنگینی را با جدایی‌طلبان مورد حمایت امریکا در این منطقه داشته است.

بازمانده‌های داعش که از خاک عراق و سوریه رانده شده‌اند، حالا در شرق فرات جمع شده و به گفته برخی منابع حتی سرکرده این گروهک یعنی ابوبکر البغدادی نیز در این منطقه حضور دارد. نکته مهمتر از حمله موشکی که کمتر به آن پرداخته شده، حضور همزمان 7 فروند پهپاد نیروی زمینی سپاه پاسداران برای انهدام بقیه السیف تروریست‌های داعشی است که کمتر به آن پرداخته شده است. حضور همزمان این تعداد پهپاد که بدون شک با دقت بیشتری مواضع تروریست‌ها را منهدم کرده‌اند، خود نکته قابل توجه و بسیار مهمی تلقی می‌شود.

برخی از کسانی که همیشه غر می‌زنند، ایرادهای بنی اسرائیلی (مانند اربابان خودشان) می‌گیرند، به این ایراد گرفته‌اند که ایران چرا بوکمال را زده است!! مگر بوکمال پاکسازی نشده؟ این به این می‌ماند که مثلا شما بگوئید ایران بغداد را زده، اما در واقع بخش شمالی این شهر را هدف قرار داده‌اید. نقطه‌ای که هدف موشک قرار گرفته، در واقع در چند کیلومتری شرق بوکمال و در این شهرستان در استان دیرالزور قرار گرفته است.

در این منطقه کوچک که در ساحل فرات به سمت شمال گسترده شده، روستاهای شفافنه، المرشده، السوسه، الشعفه، الکشمه، ابوحسن، هجین و چند روستای پراکنده دیگر قرار دارد. حالا نقشه این منطقه را منتشر خواهیم کرد. در مورد اینکه گفته می‌شود موشک‌ها خطا رفته‌اند، حالا باید نتیجه نهایی را دید. اما فعلا بین علما اختلاف است. انشاءالله در آینده مهمترین اهداف این شلیک‌ها را خدمت شما برخواهم شمرد و نتایج آن را هم اعلام خواهیم کرد.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما