طلای کثیف طرقبه شاندیز و گلبهار در اختیار چین

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا خادم پیر شهردار طرقبه در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: رستوران‌ها و تالارها در طرقبه شاندیز در ساعات پایانی شب کارشان به اتمام می رسد و تا صبح ارائه زباله ها به طول می انجامد.

وی با اعلام اینکه برنامه ریزی برای جمع آوری زباله از ساعت 4 صبح آغاز می شود افزود: وجود بیشترین و بزرگ ترین باغ تالارها در طرقبه شاندیز موجب ایجاد حجم بسیار زیاد زباله شده است.

شهردار طرقبه گفت: منطقه طرقبه شاندیز دارای حریم گردشگری است و برای دفع زباله با قوانین خاصی روبرو هستیم.

وی افزود: به هیچ عنوان دفع زباله در حریم شهری قابلیت انجام ندارد.

 خادم پیر خاطرنشان کرد: شهرداری طرقبه جهت تحویل و دفع زباله تمام زباله هایی که از این رستوران ها و روستاهای اطراف جمع آوری می شود بیش از 1 میلیارد تومان به شهرداری مشهد پرداخت می کند.

وی افزود: متاسفانه بازیافت زباله برای شهرهای بزرگ کشور مصوب شده است اما پیگیر هستیم تا این اقدام در شهرستان با تجهیزاتی خاص صورت گیرد.

شهردار طرقبه تصریح کرد: در این راستا نشست هایی با سرمایه گذار چینی داشته ایم و اگر بتوانیم با استفاده از اعتبارات دولتی سال 97 می توانیم به عنوان پایلوت در شهرهای طرقبه شاندیز و گلبهار عملیات زباله سوزی را انجام دهیم.

وی افزود:  این اقدام بیش از 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

خادم پیر گفت: این دستگاه با زباله بیش از 300 تن تولید برق می کند و بسیار کمک خوبی به دفع و استفاده بهینه از جمع آوری زباله خواهد شد.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما