فتنه اقتصادی بالاتر از فتنه 88 است

نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی گفت: فتنه اقتصادی به مراتب از فتنه 88 بالاتر است و فتنه‌گران می‌خواهند با تضعیف اقتصادی مردم، آن‌ها را در برابر نظام قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمد دهقان ظهر امروز در ششمین اجلاسیه مجمع بسیج جامعه زنان خراسان رضوی که در مجتمع فرهنگی هویزه برگزار شد،گفت: فتنه 88 چند ماه زمان برد و دشمنان خوشحال بودند، ولی مردم در نهم دی به میدان آمدند و نقطه عطف جمهوری اسلامی رقم خورد و جریان فتنه مچاله شد.

نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دشمن می‌خواست از طریق انتخابات مردم را در برابر هم قرار دهد تا نظام را براندازی کنند.

وی با اشاره به‌اینکه فتنه گران از طریق کشته‌سازی درصدد بودند تا آن را زمینه تحریک مردم علیه مردم کنند، افزود: آن‌ها می‌خواستند با ایجاد کاریکاتوری از نظام بتوانند زمینه فروپاشی نظام را فراهم کنند.

دهقان ادامه داد: فتنه 88، سیاسی بود و فتنه‌گران با استفاده از بستری که در انتخابات فراهم شد، این فتنه را به‌راه انداختند و این فتنه مهم‌ترین توطئه‌ای بود که علیه انقلاب اسلامی به‌راه انداختند و این فتنه از جنگ سخت و تجزیه‌طلبی دشمن هم خطرناک‌تر بود.

نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون درگیر فتنه اقتصادی هستیم، عوامل فتنه اقتصادی همان عوامل فتنه 88 هستند، در این فتنه، سرویس‌های امنیتی بیگانه خودشان را علنی نکردند و فقط عوامل داخلی فتنه علنی صحبت کردند.

وی خاطرنشان کرد: در فتنه اقتصادی برای به‌زانو در آوردن ایران، تحریم را اعلام کردند، اما در داخل کشور چه اتفاقی افتاده که می‌گوییم فتنه اقتصادی است؟

دهقان با بیان اینکه فرزندان، صاحبان و شاگردان فتنه 88 در همکاری با بیگانگان بسیار منافقانه عمل می‌کنند که اگر صرفا فشار اقتصادی از طرف آمریکا بود، دیگر فتنه نبود، بلکه جنگ اقتصادی آمریکا بود، اضافه کرد: در داخل کشور افرادی در اثر اتفاقاتی بر کشور حاکم شدند که معتقدند باید در برابر آمریکا نه تنها توقف، بلکه عقب‌نشینی کنیم، وقتی پرسیده می‌شود چرا واردات دلار ممنوع شد؟ جوابی نمی‌دهند، وقتی می‌پرسیم در این کمبود ارز چرا گفتید، هر کسی هر چقدر می‌خواهد دلار بگیرد، ولی یک قلم کالا وارد کشور نشد، این همان فتنه اقتصادی است.

نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی ذخایر طلا کم است، چرا سکه را 1.5 میلیون بفروشید؟ و بعد مطرح می‌شود راه حل کشور سیاسی است نه اقتصادی.

وی ادامه داد: کسانی که باید در برابر جنگ اقتصادی بایستند و تولید را رونق دهند، حرف از مذاکره می‌زنند و هنوز برجام به‌نتیجه نرسیده رابطه ما را با چین، روسیه و هند خراب کردند و گفتند ما می‌خواهیم فقط با اروپا و آمریکا رابطه اقتصادی داشته باشیم، چینی‌ها را از سرمایه‌گذاری نفتی بیرون کردند، آن‌ها با شرکت توتال که در آمریکا و فرانسه محکوم شده بود قرار داد بستند.

دهقان تصریح کرد: فتنه اقتصادی به‌مراتب از فتنه 88 بالاتر است و فتنه‌گران می‌خواهند با تضعیف اقتصادی مردم، آن‌ها را در برابر نظام قرار دهند، رأس فتنه 88 آمریکا بود و عواملش در کشور به‌دنبال این هستند که کشور ایران باید به‌دنبال مذاکره با آمریکا و تسلیم شدن باشد.

نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌اینکه مردم باید بدانند عقب‌نشینی در برابر خواسته‌های آمریکا منجر به فروپاشی کشور می‌شود نه پیشرفت، افزود: اقتصاد ما قوی است و راه حل مشکلات استفاده از ظرفیت‌های داخلی است.

بسیج باید طلایه‌دار بصیرت باشد

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار نیز در این اجلاسیه گفت: 9 دی ماه ماندنی شد و ان‌شاالله به عنوان مناسبتی که بر اصل بصیرت‌افزایی تکیه دارد، مانند سایر مناسبت‌ها به‌ارتقای معنویت منجر شود، به‌ویژه در شرایط امروز که نیازمند بصیرت هستیم.

یحیی سالاری ادامه داد: بصیرت در لغت عقیده قلبی، زیرکی و عبرت بوده و در اصطلاح بصیرت قوه‌ای است که در قلب به‌وجود می‌آید و در قرآن کریم مفهوم بصیرت را یقین و اطمینان می‌نامند.

وی افزود: یکی دیگر از مفاهیم بصیرت در قرآن شاهد بودن است که انسان‌های بابصیرت می‌دانند استکبار در پی چه اهدافی است و جامعه آنان در چه شرایطی قرار دارد.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار با بیان اینکه بسیج باید طلایه‌دار بصیرت باشد و فلسفه وجودی آن همین است، امام( ره) با ساختار حکیمانه بسیج را تشکیل دادند، یادآور شد: بحث روشنگری در همه اعصار و عصر پیامبر(ص ) نیز وجود داشته، اصحاب پیامبر(ص) روشنگری داشتند و حضرت زهرا(س) در بحث غدیر روشنگری کردند.

سالاری افزود: سازمان بسیج در چند سال گذشته مجامعی را طراحی کرد و این مجامع رسالت‌شان این است که کمک کنند بسیج روزمره نشود، کمک به‌ارتقای کارآمدی بسیج و کارایی دستگاه‌ها دومین رسالت مجمع است.

وی اظهار کرد: سپاه و بسیج نیازمند دو حرکت درونی و بیرونی هستند، اگر حرکت درونی درستی داشته باشند در پیشبرد جامعه می‌توانند پیش روند.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار افزود: سومین وظیفه مجمع این است که گفتمان انقلاب را ترویج دهد، روش‌های آن را باید طراحی کند، اینکه چگونه می‌شود با جریان فمنیست مقابله کرد؟ با گفتمان انقلاب می‌توانیم به‌این موضوع بپردازیم.

سالاری مطالبه‌گری را وظیفه دیگر مجمع عنوان کرد و گفت: بسیج طلایه‌دار مطالبه‌گری و آخرین وظیفه مجمع نیز کادرسازی برای نظام است.

وی با اشاره به‌اینکه ما در مجامع تجربه 3 تا 4 ساله داریم، افزود: بسیج با توان فرهیختگانی که دارد، می‌تواند در برون‌رفت از شرایط کنونی راه را هموار کند.

جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بسیج اقشار تاکید کرد: خط نگاری، راهبردنگاری و رصد راهبردها برای رسیدن به‌نتیجه از وظایف اندیشه‌ورز است، آموزش برای توانمندسازی، نوع سازماندهی بسیجیان و طراحی برنامه‌های جذاب برای جذب بسیجیان همیشه باید مورد توجه باشد.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما