لزوم استفاده از ظرفیت‌های بسیج و سپاه

نماینده مردم شهرستان‌های چناران و طرقبه شاندیز گفت: در کشور مشکل اقتصادی داریم و در این خصوص باید از ظرفیت‌های بسیج و سپاه استفاده کرد و حل مشکلات اقتصادی در داخل کشور است نه در مذاکره با آمریکا چراکه تجربه نشان داده که آمریکا غیرقابل‌اعتماد است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قرچک، محمد دهقان شب گذشته در نشست بصیرت‌افزایی و روشنگری در خصوص حماسه 9 دی سال 88 در مسجد خراسانی‌های مقیم قرچک، اظهار داشت: 9 دی سال 88 اهمیت ویژه برای انقلاب اسلامی دارد، چراکه یکی از بزرگ‌ترین فتنه‌هایی که در 40 سال گذشته صورت گرفته فتنه سال 88 بود و این فتنه ننگین با حضور عناصر داخلی و خارجی ساماندهی شده بود و قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران را داشتند.

وی گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب دشمنان نظام دست به ترورهای خیابانی زدند و حتی در این ترورها رئیس‌جمهور کشور را نیز مورد هدف قرار داده و که به شهادت رسید.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس افزود: در ادامه تفرقه‌انگیزی دشمن قسم‌خورده نظام به 5 عملیات جدایی‌طلبان در مناطق کشور با قومیت‌های مختلف از قبیل، آذربایجان، ترکمن، کردستان و خوزستان صورت گرفت که این عملیات هم شکست خورد.

وی به مدیریت و درایت رهبر معظم انقلاب در فتنه سال 88 اشاره کرد و گفت: فتنه 88 در کشور هشت ماه به طول انجامید و در این هشت ماه مدیریت رهبری بود که مردم را آگاه و از عناصر فتنه‌گران جدا کردند و این حضور خوب مردم درصحنه سیلی محکمی به دشمنان و عناصر فتنه بود.

دهقان که از نمایندگانی بود که در مجلس خواستار مجازات عناصر فتنه بود، تصریح کرد: بعد از فتنه 88 دشمنان نظام دیدند که مردم را نتوانستند در مقابل نظام قرار دهند اقدام به تحریم‌های اقتصادی کردند.

نماینده فراکسیون ولایی مجلس بیان داشت: در مجلس جلسات مختلفی برای عبور از بحران اقتصادی برگزار می‌شود و باید تلاش کرد از این بحران به نحو شایسته استفاده و تبدیل به یک فرصت کرده و این فرصت اقدام جهادی و مدیر جهادی را می‌طلبد، افرادی که در داخل کشور خود را برای مبارزه اقتصادی آماده کنند مجلس را با نگرانی مواجه کرده است.

این مسؤول در خصوص رفع مشکلات اقتصادی و فتنه‌های اقتصادی گفت: در کشور مشکل اقتصادی داریم و می‌توانیم از این بحران‌ها عبور کنیم و در این خصوص باید از ظرفیت‌های بسیج و سپاه استفاده کرد و حل مشکلات اقتصادی در داخل کشور است نه در مذاکره با آمریکا و هم‌پیمانان آمریکا در اروپا، تجربه نشان داده که آمریکا غیرقابل‌اعتماد است و این توافق کشور را به رکود برد و شرکت‌های زیادی تعطیل شد.

وی تأکید کرد: یکی از خواسته‌های آمریکا و سران کشورهای اروپایی از ایران حذف سپاه پاسداران و شورای نگهبان از نظام است، این حرکت آمریکا بلایی بود که بر سر صدام حسین هم آوردند و اطلاعات آن موقع را از پادگان‌ها به دست آوردند بعد از حمله این کشور را ظرف یک هفته تصرف کردند.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس خاطرنشان کرد: ای مردم، برخی مسؤولین دو سال است که اطلاعات مالی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند و طی مصوبه‌ای که در مجلس گذرنده شده است باید اطلاعاتی که در اختیار FATF قرار می‌گیرد حتماً باید از فیلتر شورای امنیت ملی گذرانده شود و بعد از تائید به FATF تحویل داده شود از اقدامات بسیار خوب مجلس است.

وی در ادامه اظهار کرد: یکی از مشکلات اقتصادی کشور بر هم زدن قیمت ارز واگذاری بی‌سروته ارز به افراد سودجو و منفعت‌طلب از طرف دولت بود و از طرفی هم 61 تن سکه به قیمت یک‌سوم بازار کنونی بدون حساب‌وکتاب وارد بازار و چرخه اقتصادی کشور شد و وضعیت بازار و اقتصادی کشور را بر هم زد.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در خصوص نفوذ در دستگاه‌های اجرایی کشور گفت: عده‌ای در داخل کشور جریان اقتصادی و حرکت‌های مردمی را طوری عوض می‌کنند و به حرکت درمی‌آورند که برای کشور هزینه‌هایی را در بردارد و اگر این جریان‌ها ادامه‌دار باشد به کشور در حوزه‌های اقتصادی لطمه وارد می‌شود.

دهقان خاطرنشان کرد: ایران اسلامی از کشورهای بااقتدار در منطقه است، اگر ده درصد تحریم‌هایی که به ایران واردشده به هر کشوری وارد می‌شد مردم آن کشور از بین می‌رفتند و این مهم نماد مقاومت و ایستادگی مردم ایران است.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما