ماندن ایران در برجام خلاف مصوبه مجلس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتردهقان در گفتگو با ندای چناران اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی درخصوص برجام که با شروطی به تأیید رهبر معظم انقلاب نیز رسیده است، دولت باید با خروج آمریکا از برجام، تمام تعهداتی که در این در خصوص داشته را متوقف کند.

ماندن ایران در برجام خلاف ۲ مصوبه مجلس و شورای امنیت ملی است.

 نماینده مردم شهرستان چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: الآن که آمریکا از برجام خارج شده است، دولت باید تمام تعهدات برجامی خود را متوقف کند و اقدام متقابل انجام دهد؛ این نص صریح قانون است.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین کاری که دولت به‌عنوان اقدام متقابل باید انجام دهد، خروج از برجام است و این‌که دولت بخواهد همچنان فرصت را تلف کند و با اروپایی‌ها مذاکره کند، علاوه بر اینکه با قوانین موجود و ۲ مصوبه‌ای که مبنای اقدام دولت برای اجرای برجام بوده، مغایرت دارد، به زیان کشور است.

مذاکره با اروپاییان، صرفاً پس از خروج از برجام قابل انجام است.وی با تأکید بر اینکه مذاکره مجدد با اروپا و صحبت در خصوص نحوه تضمین برجام، نه قانونی است و نه به نفع کشور است، گفت: دولت اگر می‌خواهد مذاکره جدیدی انجام دهد، این مذاکره پس از خروج از برجام و ملغی کردن کلیه تعهدات برجامی قابل انجام است.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما