مصاحبه با آقای دوغایی عضو شورای شهر شاندیز

شوراها به عنوان منتخب تجلی اراده مردم برسرنوشت خود گروهی فعال در عرصه اجتماعی هستند، اینکه تاثیر یک عضو شورا در مجموع شورا چقدر می تواند اثرگزار باشد بازهم به انتخاب مردم و پیگیری مطالبات آنها برمیگردد که ملاک انتخابات به چه سمت وسویی باشد.

با توجه به تمام مباحث تخصصی که نسبت به وظایف شوراها مد نظر است اگر انتخاب مردم براساس معیارهای درست و تخصصی وآگاهانه باشد و افراد را با توجه به تخصص ومعیارهای درست بررسی و انتخاب کنند آن چیزی که شاکله ی انتخاب این اعضا است در نهایت خروجی خوبی برای اثرگذاری ومدیریت شهری داردکه در مجموع می تواند در بهبود روند مدیریت شهری اثر گذار باشد به شرط اینکه شوراها خودشان را درگیر حواشی مسائل ابتدایی شهری نکند واز روزمرگی مباحث شهر بیرون بیایند و مشکلات کلان شهری را دنبال کنند .

یکی از معضلاتی که فعلا اکثر شهرهای کشور درگیر هستند این است که اعضای شورا خودشان را به عنوان مدیر شهرداری می دانند و کمتر با نگاه مدیریت شهری که باید همه امور شهر را پیگیری کنند نگاه می کنند.

هریک از اعضای شورا با داشتن رای مستقل باید به تفکر وخرد جمعی اعتقاد داشته باشند وبه دور ازتعصب شخصی در جهت خدمت به توده احاد مردم اقدام نمایند وچه بسا بعضی از فعالیتهای زیر ساختی که امروز این عزیزان انجام می دهند و آثار آن مشهود نیست در آینده مورد ستایش قرار بگیرد.

بنابراین گذاشتن وقت کافی و توجه به مشکلات شهری وتلاش برای رفع آنها تاثیر خود را به صورت خاص خود در ارتقاء شهری خواهد گذاشت مشکلاتی که در راس آن مسائل فرهنگی است وتغییر رویه آن باعث برطرف شدن خیلی از مشکلات دیگر میشود وبایدمورد توجه بیشتری قرارگیرد.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما