نبود شفافیت در بودجه‌هایی که به مجلس آمده اند

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: تمام درآمدها و هزینه‌های دولت به‌صورت شفاف در سند بودجه پیش‌بینی شود تا مجلس با چشم باز آن‌را تصویب کند.

محمد دهقان در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به اصل قانونی «جامعیت» و لزوم شفافیت درآمدها و هزینه‌های دولت در سند بودجه اظهار کرد: زمانی که دولت، بودجه سالانه کشور را برای تصویب به مجلس می‌آورد، کارشناسان اقتصادی، مرکز پژوهش‌های مجلس، کار حجیم چند هفته‌ای را برای استخراج مفاهیم و اعداد و ارقام از سند بودجه انجام می‌دهند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه با آمدن بودجه، کمیسیون تلفیق تشکیل شده و کارشناسانی از دولت، حوزه نفت، مالیات و گمرک، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه به دعوت مجلس در این کمیسیون شرکت می‌کنند، گفت: این تیم اقتصادی بودجه را تشریح و مشخص می‌کنند که درآمدهای دولت چطور مدنظر قرار گرفته و چگونه برای بخش‌های مختلف تخصیص داده شده است.

دهقان با انتقاد از اینکه هر بودجه‌ای که تاکنون به مجلس آمده از شفافیت لازم برخوردار نبوده است، اظهار کرد: باید تمام درآمدها و هزینه‌های دولت به‌صورت شفاف در سند بودجه پیش‌بینی شود تا نمایندگان مجلس بتوانند با چشم باز این سند ملی را به تصویب برسانند.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما