نماز دشمن شکن جمعه 29 تیرماه

نماز دشمن شکن جمعه 29 تیرماه 97 به امامت حجت الاسلام والمسلمین بهمنی با حضور مسئولین محترم  ومردم شهید پرور بخش شاندیز برگزار گردید.
اهم خطبه‌های نماز جمعه ۹۷/۴/۲۹بخش شاندیز 

خطبه‌ی اول:
ضمن سفارش به تقوی الهی ، باتبریک ایام دهه کرامت میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها و امام رضا علیه السلام وآرزوی بهره مندی ازفیوضات این ایام ، به حدیثی گهرباراز امام رضا (ع) اشاره کرد که حضرت می فرمایند: عقل انسان مؤمن به کمال نمی رسد مگربا ۱۰ خصلت :
۱- خیر را به خود تنها منحصر نمی کند و به دیگران خیرش می رسد. ۲- مردم ازشر او در امانند. ۳- خیر اندک دیگران را زیاد می بیند. ۴- خیر زیاد خود را کم می‌بیند. ۵- طالب علم و معرفت است. ۶- از نیاز دیگران به خود ناراحت نیست. ۷- با فقر می سازد و راضی است. ۸- فقر باعث التماس او به دشمنان نم یشود ( عده ای در گذشته و حال هستند که مزدور و پناهنده دشمنان اسلام و انقلاب بویژه سعودی ها شده اند) ۹- گمنامی برای او بهتراز ثروت است. ۱۰- دیگران را بهتراز خود می داند.

خطبه ی دوم:
با سفارش به تقوی الهی، به معرفی بخشدار جدید شاندیز اشاره و برای ایشان موفقیت و ایجاد تحولات خوب در سایه تلاش و توفیق برای بخشدار قبلی ازخداوند متعال مسئلت نمودند.

درادامه به درگذشت حاج احمد حسن نژاد خیر مؤمن و انقلابی و نیک اندیش اشاره که ایشان و پدر بزرگوارشان از واقفین زمین مصلی نماز جمعه شاندیز بوده ویاد و نامشان را گرامی داشتند.
درادامه به افتتاح فاز اول بیمارستان دارالشفای حضرت علی اصغر علیه السلام شاندیز در میلاد امام رضا علیه السلام اشاره و از زحمات واقف آن( دکتر طهماسبی) و مدیران قبلی تقدیر و زحمات مدیران جدید را شایسته تقدیر و از مردم و خیرین خواستند که از کمک های خود به این مجموعه دریغ نکنند.

درادامه به اتفاقات اخیر در بخشی از عراق اشاره که آن را دسیسه آمریکا و اسرائیل و بویژه عرب های بی غیرت منطقه دانسته که می خواهند با توجه به پیروزی های اخیرعراق درانتخابات ، بین ایران و عراق اختلاف ایجاد نمایند که انشا الله موفق نخواهند شد و مردم باید مراقب وهوشیار باشند.

درادامه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مد ظله العالی در جمع هیئت دولت اشاره که فرمودند: ضمن تقدیر از مواضع رئیس جمهور در سفر اروپایی ، دولت باید درست وارد میدان شده و با توجه به اقدام اروپاییان ، معطل آنان نشده و ضمن تلاش های دیپلماتیک ، با تلاش به داخل و توان ملی تکیه نمایند و همچنین با برخورد جدی با مفسدان اقتصادی ، از نگرانی های مردم و مشکلاتشان بکاهند.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما