وقتی ترامپ توهم می‌زند

روزهای شنبه و یک‌شنبه، رئیس‌جمهور امریکا در دو شهر مختلف این کشور در جمع هوادارنش مواضعی ضدایرانی گرفت که این حرف‌ها هر چند تازگی ندارد، اما پرداختن به آن جالب است. رئیس‌جمهور امریکا یا توهم زده است یا اطلاعات غلط برایش

می‌برند یا آن‌ که اصولا دوست دارد خود را به نفهمی بزند. حرف‌هایی که در مورد محدود کردن قدرت ایران در منطقه می‌زند با هیچ منطقی سازگار نیست. او بارها از بهتر شدن رفتار!! ایران گفته اما هیچ وقت نتوانست شاهدی برای آن بیاورد.

دونالد ترامپ تنها چند روز مانده به انتخابات میان‌ دوره‌ای کنگره، بیشتر حرف‌ می‌زند، آن هم از جنسی که برای مخاطب امریکایی جذاب است، او از قدرت امریکا تعریف می‌کند و این‌ که امریکایی‌ها خوششان می‌آید و دروغ‌ها را هم باور می‌کنند مانند همین فیلم‌های هالیوودی که خالی‌بندی‌هایی را که می‌کنند... دونالد ترامپ بار دیگر برجام را توافقی وحشتناک توصیف کرد و مدعی شد از زمان خروج وی از این توافق، ایران کشوری کاملا متفاوت شده و بازی تغییر کرده است.

رئیس‌جمهور امریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) در یک سخنرانی در جمع هوادارانش در ایالت اوهایو بار دیگر سیاست‌های دولت قبلی کشورش را هدف انتقادات تند خود قرار داد. ترامپ با اشاره به خروج امریکا از توافق هسته‌ای با ایران گفت: این توافقی یک‌ طرفه و وحشتناک بود که ما از آن خارج شدیم. نگاه کنید در ایران چه اتفاقی افتاده است. زمانی که به ریاست جمهوری رسیدم، ایران همه جا بود. آنها داشتند سوریه را می‌گرفتند. آنها در حال تصرف یمن بودند. آنها داشتند همه چیز را می‌گرفتند. من گفتم که با این وضعیت مشکل به وجود خواهد آمد و باید کاری بکنیم.

خوب، یکی بگه، الان دقیقا سوریه دست کی هست؟ در عراق چه کسی دهن شما را رسماً آسفالت کرد و گذاشت؟ در یمن اصولا اوضاع با دوره اوباما چه تفاوتی کرده است؟ بارها و بارها نیروهای ویژه ارتش امریکا در جبهه‌های مختلف وارد شدند اما هر بار دست از پا درازتر برگشتند؟ ایران همین الان هم همه‌ جا هست، اگر کسی بهت گفته که ایرانی‌ها برگشته‌اند، اصلا باور نکن، الان بیشتر هم هستند.

دلیلش هم خیلی واضح است، برای اینکه روی تو را سیاه کنند، به زودی‌ خواهی فهمید که دقیقا تا کجا رفته و به کجا سرک کشیده‌ایم. ترامپ یه مشت گوش مفت در امریکا پیدا کرده و کت و کول تکان می‌دهد و بعد فکر می‌کند فردا در ایران نظام سقوط می‌کند، جمهوری اسلامی فعلا سرجایش است و به این سادگی‌ها هم تکان نخواهد خورد، دستکم با اقدامات و حرف‌های بی‌ارزش شما، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. خلاصه آنکه، این نه ایرانی‌ها هستند که می‌روند، بلکه این شما هستید که آرام آرام باید دمتان را روی کول‌تان بگذارید و بروید... به‌زودی خواهیم دید.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما