پیام‌های مهم حمله موشکی به مراکز داعش

در بیانیه صادرشده توسط روابط عمومی سپاه پاسداران در مورد این حمله نکات متعددی ذکر شده است. در بخشی از این بیانیه آمده است: «طی این عملیات که با نام «ضربت محرم» و با رمز مقدس «یا حسین( ع)» انجام شد، تعداد ۶ فروند موشک بالستیک میان برد از پایگاه‌های موشکی

نیروی هوا فضای سپاه در غرب کشور شلیک و تروریست‌های مزدور و جنایتکار از فاصله ۵۷۰ کیلومتری هدف ضربات مهلک و مرگبار قرار گرفتند. متعاقبا ۷ فروند پهپاد رزمی این نیرو مواضع و مقرهای تجمع و پشتیبانی تروریست‌های مزدور استکبار جهانی را بمباران کردند.» در این سه خط دو نکته قابل توجه است، نخست تاکید بر اصابت هر شش فروند موشک، دوم فاصله‌ای که برای این هدف‌گیری برشمرده شده است، یعنی 570 کیلومتر و حضور پهپاد رزمی ایران برای اطمینان خاطر از هدف‌گیری دقیق. این اطلاعیه جزئیات بسیار کمتری نسبت به اطلاعیه قبلی سپاه در مورد حمله به مقر گروهک‌ها در کوی سنجق دارد.

اما این بیانیه یک نکته بسیار مهم دیگر هم دارد و آن اینکه نیروهای امنیتی و نظامی کشور «در صیانت از ایران اسلامی و تامین امنیت و آرامش جامعه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و مشت آهنین خود را همچنان مهیای پاسخ قاطع و کوبنده به هر گونه شرارت و شیطنت دشمنان قرار خواهد داد.» بنابر این دو خط، باید منتظر حملات دیگری هم بود، اینکه این حملات در کجا و کی قرار است صورت بگیرد، مشخص نیست اما دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بر این ادعای ما با یک توئیت صحه می‌گذارد که این دست گرمی بوده و مشت‌های محکم‌تری در راه است. مردم ایران انتظار به حقی دارند که دشمنان و قاتلان خانواده‌هایشان تنبیه شوند، اما این تنبیه باید به صورت ریشه‌ای باشد، اینکه تروریست‌ها بیایند و جنایتی کنند و بعد ما شش موشک را که قیمت هر کدام یک و نیم میلیون دلار بیشتر تخمین زده می‌شود برای سرکوب آنها شلیک کنیم، اصلا با عقل جور در نمی‌آید!!

با این حال این حمله موشکی پیام‌های خاص خود را داشت که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم: 1) دشمن در هر کجا باشد، ایران قدرت دسترسی به آن را دارد. اینگونه نیست که دشمن در منطقه‌ای محدود همچنان هویت فکری و تبلیغی خود را حفظ کرده باشد و بتواند در امان باشد. این یعنی آنکه جمهوری اسلامی ایران برای ضربه زدن به تروریست‌ها نقاطی را هدف قرار خواهد داد که کسی فکرش را هم نمی‌کند. 2) استفاده دوباره از موشک ذوالفقار و قیام بیانگر این نکته است که زرادخانه موشکی ایران از این گونه خاص و نادر موشک به خوبی پر شده که به سخاوتمندی شش فروند از آنها به سمت تروریست‌های بی‌ارزش شلیک می‌شوند. این بخشی از پیام شلیک‌ها است. در حالی که می‌شد از داخل خاک سوریه نه به اندازه سه هزار راکت به سمت مقرهای آنها شلیک کرد و هزینه همه آنها روی هم به اندازه قیمت یکی از موشک‌ها هم نمی‌شد!

این حمله دقیقا به جایی صورت گرفت که اشغالگران امریکایی و متحدان جدایی‌طلب و فرصت‌طلب آنها یعنی پ‌ک‌ک برای اشغال این منطقه چند هفته‌ای است درگیری شدیدی دارند. پشتیبانی هوایی، اطلاعاتی، رزمی، توپخانه‌‌ای و ... این حملات از طرف ائتلاف امریکایی تامین می‌شود. اینجا 24ساعته پرنده‌های امریکایی در حال پرواز هستند و به قول خودشان بدون اجازه کسی حق دخالت ندارد. ایران در این منطقه شش فروند موشک را به فاصله چند ثانیه به زمین کوبید، در حالی که این احتمال وجود داشت که هر کی از این موشک‌ها منحرف شده به قولی تیر غیب شوند. ایران بدون هماهنگی طرف امریکایی، نه تنها شش فروند موشک را به مناطق اشغالی داعش زد، بلکه هفت فروند از پهپادهایش نیز بلافاصله در منطقه حاضر شده و اقدام به بمباران آن کردند!

پهپادی که در این حمله از آن استفاده شد، پهپاد هر چند گفته می‌شود صاعقه، اما به‌نظر سیمرغ بود که نمونه ایرانی پهپاد پیشرفته و جاسوس بزرگ امریکایی‌ها یعنی RQ170 است. جانور قندهار که چند سال پیش هنگام چشم‌چرانی از خاک ایران پایین کشیده شد و حالا نمونه ایرانی آن با چند فروند بمب سدید به نقطه‌ای حمله می‌کند که امریکایی‌ها در آن حضور فعالی دارند. آن هم هفت فروند به صورت هم‌زمان و مهمتر از همه، این هفت فروند پهپاد به صورت مستقیم از ایران پرواز کرده و باعبور از آسمان عراق وارد مناطق شرقی سوریه شده، اهداف خود را بمباران کرده و دوباره به فرودگاه مادر بازگشته‌اند. بر اساس فیلم منتشر شده، این پهپاد بمب‌ها را در مخزن درون خود جای داده بود، یعنی اینکه پهپاد ایرانی آن صاعقه‌ای نیست که ما در تصویر دیده‌ایم، بلکه هم بزرگ‌تر شده و هم رادارگریزتر و این خبر بدی برای طرف امریکایی است.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما