کسی به FATF اطلاعات دهد خائن‌ است

به گزارش جهان نيوز، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه شاندیز و چناران در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی پارلمان در نطق میان دستور، اظهار داشت: بنای من این نیست که در این نطق خوشبینی‌ها و ساده‌اندیشی‌های برخی اجزای دولت را نقد کنم و آنهایی که اقتصاد کشور را با بی‌تدبیری در برابر رفتارها و سخنان آمریکایی‌ها شرطی کردند، ملامت کنم.

وی با بیان اینکه وقت آن نیست که دولت را بة‌خاطر بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی، ظرفیت‌های داخلی و تلف کردن وقت کشور در این چند سال گذشته مورد نکوهش قرار دهم، افزود: فرصت‌سوزی‌ها، اجرای سیاست‌های غرب‌زدگان، افراد نفوذی، اصحاب فتنه و اشتباهات گذشته دولت، موجب شده آمریکایی‌ها برای به زانو در آوردن جمهوری اسلامی به طمع افتاده و امروز جنگ تمام عیار روانی، تحریمی و اقتصادی را علیه ایران به راه بیندازند.

نماینده مردم چناران در مجلس با تاکید بر اینکه ما اصرار داریم دولت و تیم همراه ایشان خود را برای مقابله با این جنگ مهیا سازند، گفت: اگر آنگونه که اخیرا از سخنان قابل تقدیر و تحسین برانگیز رئیس‌جمهور و برخی دولتمردان آشکار شده است دولت عزم خود را برای حضور مردانه در میدان جنگ اقتصادی با دشمن جذب کرده باشد ما به عنوان فرزندان امام راحل و پیروان مقام معظم رهبری آماده‌ایم همه اشتباهات دولت در سیاست خارجی و داخلی را به فراموشی بسپاریم و خود را برای شکستن محاصره دشمن در خدمت قرار دهیم.

جنگ آمریکایی‌ها علیه ما، جنگ اراده‌ها است
دهقان با بیان اینکه موفقیت دولت در جنگ اقتصادی منوط به این است که عناصر اصلی دولت که فرماندهی ستاد جنگ اقتصادی را بر عهده گرفتند خود را از بی‌ارادگی و تردید نجات دهند، اظهار داشت: جنگ آمریکایی‌ها علیه ما، جنگ اراده‌ها است. آنها پیش از اینکه بخواهند از طریق تحریم و فشار اقتصادی کشور را دچار آسیب کنند می‌خواهند با جنگ روانی و شکستن اراده، مسئولان ایرانی به اهداف خود برسند پس بنابراین اولین شرط حضور دولت در این میدان این است که دل مسئولان دولت قرص و محکم باشد.

وی اضافه کرد: طبیعی است آنهایی که یا از ابتدای انقلاب یا حداقل در طول 5 سال گذشته با روحیات لیبرالی و با زندگی‌های اشرافی همواره قهرمان میدان سازش بودند دیگر به درد میدان جنگ نمی‌خورند. لذا از رئیس‌جمهور می‌خواهم زمان را از دست ندهد و عناصر جوان‌تر و سالم‌تر و با اراده‌تر را برای این میدان برگزیند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه در جنگ به خائنان رحم نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: در جنگ اقتصادی مماشات قوه قضائیه و دولت با فساد اقتصادی خیانت به کشور است. امروزه مفسدان اقتصادی فقط اموال مردم را چپاول نمی‌کنند بلکه آنها با غارت اموال مردم در اصل امید و اعتماد آنها را به آتش می‌کشند و به عنوان ستون پنجم دشمن خواسته یا ناخواسته آمریکا را برای فشار بیشتر به ملت ایران تشویق می‌کنند.

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس ادامه داد: از قوه قضائیه می‌خواهم با تشکیل قرارگاه مقابله با فساد اقتصادی در مرحله اول با مفسدان دانه‌درشت برخورد و آنهایی که شایسته مجازات هستند به ستون‌های شهر آویزان کنند.

وی با بیان اینکه امروز بیش از همه زمان‌ها نیازمند شفافیت مالی در داخل هستیم، افزود: اجرای ماده 9 قانون برنامه ششم توسعه و قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در خصوص انتشار قراردادهای دولتی و اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم مبنی بر اعلام عمومی دریافتی، مدیران رسیدگی به اموال مسئولان کشور و اعاده اموال نامشروع آنها اعتماد مردم را به نظام ارتقاء می‌بخشد.

کسانی که اطلاعات مالی کشور را در اختیار FATF قرار دهند خائن‌اند
نماینده مردم چناران در مجلس با بیان اینکه در جنگ اقتصادی همانند جنگ نظامی نباید اطلاعاتی که دشمن برای برنامه‌ریزی لازم دارد، در اختیارش قرار گیرد، تصریح کرد: ارائه اطلاعات به دشمن خیانت جنگی به حساب می‌آید. اگر امروز کسانی اطلاعات مالی کشور و مبادلات ارزی ما را در اختیار FATF قرار دهند قطعا خائن به کشور هستند. به ویژه که اکنون رئیس FATF معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا یعنی همان اتاق جنگ آمریکا علیه ایران است.

وی با تاکید بر اینکه کشور در بن‌بست قرار ندارد، تاکید کرد: اگر رئیس‌جمهور همانگونه که وعده داده است همراه با تیمی باتدبیر به میدان بیاید و آنها عزم خود را برای اجرای برنامه‌های عملیاتی نخبگان اقتصادی جزم کنند، دیری نخواهد پایید که این تهدید به یک فرصت طلایی برای اصلاح اساسی اقتصادی کشور تبدیل خواهد شد.

دهقان خاطرنشان کرد: امروز زمان آن فرارسیده که آرزوی ده‌ها ساله این ملت مبنی بر پرهیز از خام فروشی و تبدیل نفت و گاز کشور به فرآورده محقق شود و طراحان اقتصادی برنامه کاملی برای نحوه فروش فرآورده‌های نفتی و نحوه بازگشت ارز ناشی از آن را آماده کنند.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما