اظهارات رفسنجانی در جلسه قطبی مدیران مدارس

رضا رفسنجانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز در جلسه قطبی مدیران مدارس چند پایه اظهار داشت: یکی از مبانی قدرت در مدیریت، اطلاعات است.

این جلسه در راستای پروژه مهر سال تحصیلی 98-97 در دفتر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز همزمان با خجسته میلاد بزرگ مشعل‏ دار هدایت حضرت امام هادى(ع) جلسه قطبی مدیران محترم مدارس ابتدایی (ویژه مدارس چند پایه) در دفتر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز با دستور کار ذیل برگزار شد:

1- تحلیل و بررسی فرآیند های شاخص های آموزشی، پرورشی و وضعیت فضای آموزشی در مدارس چندپایه در راستای پروژه مهر سال تحصیلی 97-98

2- ارائه و بیان مشکلات و درخواست های حال حاضر توسط مدیران در ارتباط با وضعیت تحصیلی

3- معرفی پیشینه افتخارات و کسب رتبه های برتر در سال تحصیلی 97-98

در این جلسه رضا رفسنجانی مدیر آموزش و پرورش طرقبه شاندیز اظهار داشت: ما باید نقش آفرینی متفاوتی در مدرسه داشته باشیم؛ نگاه ما به دانش آموزانمان باید نگاه به یک دانشمند باشد تا در آینده برای جامعه تاثیر گذار باشند.

وی به سخنان وزیر محترم آموزش و پرورش اشاره داشت و بیان کرد: ادارات باید نظارت بالینی بر عملکرد مدیران داشته باشند و تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها باید در فضا و بستر مدرسه اتفاق بیافتد.

این مقام مسئول تاکید داشت: باید یک شبکه تعاملی بین اداره و مدیران با نظارت بالینی شکل گیرد.

وی تصریح کرد: دانش آموزان ما برای اوج گرفتن در فضای آینده خودشان در جامعه نیازمند دوبال در عرصه تعلیم و تربیت هستند؛یک بال تقوا و یک بال علم.

رضا رفسنجانی به رویکرد مدرسه محوری اشاره داشت و افزود؛ باید با در نظر داشتن این رویکرد، در جهتی گام برداریم تا بتوانیم اتفاق شایسته و جدیدی برای دانش آموزانمان رقم بزنیم.

وی ذکر کرد: مدیران مدارس باید یک برنامه عملیاتی مدون و هدفمند برای شروع سال تحصیلی جدید در دستور کار خود داشته باشند.

وی تاکید داشت: باید رابطه بین هزینه و ارزش کاری که صورت می پذیرد مشخص باشد.

رفسنجانی یکی از مبانی قدرت در مدیریت را اطلاعات دانست و افزود: هرچه اطلاعات مادر بدنه مدیریت بالاتر باشد قطعا به موفقیت‌های والاتری دست پیدا خواهیم کرد، و با دانش افزایی خود توانسته ایم گامی برای رشد دانش آموزانمان در مسیر موفقیت برداریم.

در ادامه مدیران محترم مدارس مشکلات ، نقطه نظرات و توفیقات مدارس خود را با مدیر آموزش و پرورش شهرستان در میان گذاشتند.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما