جلسه نظام مراقبت‌های اجتماعی از دانش آموزان

رضا رفسنجانی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز در جلسه بررسی و توجیهی طرح کشوری نماد (نظام مراقب‌‎های اجتماعی از دانش آموزان ) خاطرنشان کرد:

"به ثمر نشستن اهداف عالیه طرح نماد، در گرو ایجاد یک شبکه تعاملی بین دانش آموزان،معلمین و اولیا است"

این جلسه با حضور دکتر سلطانی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان و سرکار خانم ساعدی رئیس اداره مراقبت از آسیب‌‎های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان در دفتر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

جلسه بررسی و توجیهی طرح کشوری نماد (نظام مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان) با حضور دکتر سلطانی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان و سرکار خانم ساعدی رئیس اداره مراقبت از آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان و همراهان در دفتر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز برگزار شد.

گفتنی است طرح نماد امسال به صورت یکپارچه و پایلوت استانی در تمامی مدارس شهرستان طرقبه شاندیز درسال تحصیلی 98-97 اجرایی می شود.

سلطانی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل به موفقیت‌های این طرح که به صورت آزمایشی در تعدادی از مدارس آموزش و پرورش ناحیه 1 و تبادکان به اجرا در آمده بود اشاره داشت .

در ادامه ساعدی ریاست اداره مراقبت از آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان کرد: طرح نماد یک طرح جمعی برای کنترل آسیب های اجتماعی است و به لحاظ حمایت ها و مداخلات مورد نیاز،حضور 14 دستگاه دولتی دیگر در کنار آموزش و پرورش، این طرح را جامع و کامل خواهد کرد.

وی افزود: این طرح 3 گروه هدف دانش آموزان،معلمین و اولیا را شامل می شود و 10 جلسه آموزشی جداگانه برای هر یک از این 3 گروه را در دستور کار خود گنجانده است.

وی به لحاظ در دسترس نبودن تمام دانش آموزان ذکر کرد: برنامه ها در ساعات مدرسه انجام خواهد شد.

این مقام مسئول سه فاز را برای این طرح برشمردند:

1- آموزش سفرا،دانش اموزان،معلمین،اولیا
2- غربالگری دانش آموزان توسط سفرا
3- شناسایی دانش آموزان در معرض خطر

حمایت ها و مداخلاتی که از سمت آموزش و پرورش و یا 14 دستگاه دیگر مورد نیاز است.

ریاست اداره مراقبت ازآسیب‌های اجتماعی،استاندار را در راس رئیس شورای این سیاست گذاری دانست و تیم این پروژه را فرماندار، رئیس دادگستری،رئیس آموزش و پرورش،رئیس شبکه بهداشت، رئیس اداره تعاون، رئیس بهزیستی، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس کمیته امداد، معاونت پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش، کارشناس علوم و قضا و سازمان مردم نهاد شهرستان ذکر کرد.

در ادامه رضا رفسنجانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز با بیان اینکه طرح نماد یک طرح کشوری و جمعی است تاکید داشت: مهم ترین رکن در بهتر برگزار شدن این طرح در نظر گرفتن برنامه عملیاتی جامع، مدون و هدفمند و داشتن تقویم اجرایی است.

وی به ثمر نشستن اهداف عالیه طرح نماد را در گرو ایجاد یک شبکه تعاملی بین دانش آموزان،معلمین و اولیا دانست و ذکر کرد:هرچه این شبکه تعاملی قوی تر باشد، یقینا بازخورد و نتیجه بهتری را دریافت خواهیم کرد.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما