والدین شهدا؛ ارزشمند ترین یادگاران شهدا

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بینالود (طرقبه شاندیز) گفت: توجه به نیازهای والدین سالمند و وابسته به تخت شهدا از مهمترین وظایف بنیاد است.

به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، عبدالرزاق نظرجانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: توجه به نیازهای والدین سالمند و وابسته

به تخت شهدا از مهمترین وظایف بنیاد و یکی از راه های رفع بخشی از این نیازها، پرداخت حق پرستاری به آنان است.

وی با اشاره به کهولت سن والدین شهدا اظهار داشت: با گذشت زمان و بالا رفتن سن والدین شهدا، این عزیزان نیاز به مراقبت‌‎های ویژه ای دارند که بنیاد با پرداخت حق پرستاری قسمتی از هزینه ی این نگهداری را قبول می کند.

عبدالرزاق نظرجانی در خصوص شرایط پرداخت حق پرستاری افزود: همراهانِ آن دسته از والدین شهدا که کهولت سن و یا بیماری صعب العلاج دارند و وابسته به تخت هستند، می توانند با مراجعه به کارشناس بهداشت و درمان شهرستان و دریافت فرم‌‎های مربوطه جهت دریافت حق پرستاری اقدام کنند.

وی درباره ی نحوه ی پر کردن فرم‌‎های حق پرستاری ادامه داد: فرم‌‎های مربوطه طی چند مرحله پس از بررسی پزشک پایش سلام و نیز پزشکان متخصص تکمیل و جهت ارسال به ستاد مرکزی و دیگر اقدامات لازم به کارشناس بهداشت و درمان شهرستان تحویل داده می شود.

عبدالرزاق نظرجانی با اشاره به آمار اقدام برای برقراری حق پرستاری در سال‌های 96 و 97 گفت: در سال 96 مدارک 19 نفر از والدین شهدا برای برقرای حق پرستاری به ستاد مرکزی ارسال که از آن تعداد 16 مورد تأیید شده است و در سال 97 نیز تاکنون 6 مورد ارسال شده است که در انتظار نتایج آن هستیم.

گفتنی است شهرستان بینالود 153 شهید، 288 جانباز و 22 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
آرزو زعفرانی، خبرنگار ایثار رضوی شهرستان بینالود


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما