به دنبال آغاز یک راه اصولی توام با موفقیت هستیم

مالک جدید باشگاه پدیده شهرخودرو گفت: برنامه‌های ۳، ۵ و ۱۰ ساله‌ای برای باشگاه داریم و می‌خواهیم راهی اصولی و توام با موفقیت را آغاز کنیم.

مالک، مدیرعامل، سرمربی و قائم مقام باشگاه پدیده در نشستی مشترک به مناسبت انتقال این باشگاه شرکت کردند.

به گزارش سایت رسمی باشگاه فرهنگی‌ورزشی پدیده خراسان، نشست خبری مالکان جدید باشگاه پدیده ظهر شنبه در مشهد برگزار شد. در این نشست فرهاد حمیداوی مالک جدید، جواد وطنخواه مدیرعامل باشگاه، مجتبی سرآسیایی قائم‌مقام پدیده و یحیی گل‌محمدی، سرمربی باشگاه پدیده حضور داشتند.

حمیداوی در ابتدای صحبت‌هایش در این نشست اظهار کرد: خوشبختانه تیم پدیده در لیگ برتر هجدهم بسیار خوب عمل کرده و امیدوارم این اتفاق میمون و خوبی که رخ داده، ادامه‌دار باشد. باید همگی دست به دست هم بدهیم تا در نهایت شاهد موفقیت ورزش استان و باشگاه پدیده باشیم.

او اظهار کرد: جلساتی شفاف و راحت برای واگذاری پدیده برگزار شد. نگاه کاربردی برای تبلیغات خود نداریم، در صنعت خودرو به حد نیاز خود تولید می‌کنیم. برای ورود به عرصه فوتبال سعی کردیم با قلب خود وارد شویم. من فرهاد حمیداوی، متولد آبادان هستم و در سال ۷۴ بازیکن تیم ملی بودم. با فوتبال بیگانه نیستم و سال ۹۲ عضو هیات‌مدیره باشگاه نساجی بودم‌ . سال ۹۲ قرار بود نساجی را بخریم، از همان زمان می‌خواستیم به فوتبال ورود کنیم که قسمت نشد. در نهایت در راستای توسعه تجارت خود، بین مشهد و بم، در مشهد کارخانه خریدیم و تصمیم گرفتیم در لیگ دو تیمی را استارت بزنیم. می‌خواستیم ساختارسازی کنیم و به لیگ برتر برسیم، در نخستین تماس با برادران، رییس هیات فوتبال خراسان رضوی نیز این مهم را مطرح کردیم.

مالک جدید پدیده تصریح کرد: امیدوارم با حمایت مسوولان شرایط خوبی داشته‌ باشیم و در ادامه نیز موفق باشیم.

وی افزود: وطنخواه یک مدیر موفق است که در ۴ تا ۵ سال گذشته به خوبی جنگیده و تیم را بدون پول زنده نگه‌داشته‌است. وطنخواه به عنوان بزرگ‌تر تیم و مجتبی سرآسیایی که آشناییم با او قدمتی ۱۵ ساله دارد مردانه پای کار ایستادند و تلاش کردند.

وی افزود: از کلایی، شهردار مشهد ممنونم. تا به حال ایشان را ندیده‌ام اما در این چند روزه به شدت از وی تعریف شنیده‌ام. دوستان بارها گفتند اگر کلایی نبود، امروز پدیده در آستانه سقوط بود. باید حتما به دیدار ایشان بروم. تا به حال تیمی در خراسان نداشته‌ایم که به چنین جایگاهی رسیده باشد. با عنایت امام رضا (ع) و تلاش وطنخواه و سرآسیایی و تلاش بزرگان و مسوولان امروز در چنین جایگاهی هستیم و باید قدر آن را بدانیم‌. از تقی‌زاده، کلایی، برادران، فتاحی، رسولیان و … نیز باید تشکر کنم. رسولیان از برادر بیش‌تر برای ما تلاش کرد و به نظرم باید کل استان از رسولیان به واسطه زحماتی که کشید، ممنون باشد. ۲ ماهی هست که پدیده‌ای هستم و پدیده‌ای خواهم‌ ماند. ابتدا می‌خواستیم پرسپولیس مشهد در لیگ ۲ را بخریم که فهمیدیم به همدان واگذار شده، درادامه برادران به ما اعلام کرد پدیده مشهد روی زمین است و با مشکلات زیادی روبه‌رو است.

رییس شهر خودرو گفت: ما اولین شرکت خودرو هستیم که در ۱۴ مرکز استان شعبه داریم. طبق سیاست‌های شهرخودرو در سال ۹۸ در تمام مراکز استان‌ها شعبه خواهیم‌ داشت. ما برای باشگاه، برنامه‌ای سه، پنج و ۱۰ ساله داریم. برنامه ۱۰ ساله ما نگاهی ویژه به تیم‌های پایه دارد. باید از امروز استعدادیابی کنیم تا ۱۰ سال بعد در لیگ برتر، شاهد درخشش بازیکنان آکادمی باشگاه در تیم بزرگسالان باشیم. فوتبال پایه سرمایه‌ زیادی نمی‌خواهد و می‌توانیم خودمان بازیکن‌سازی کنیم. نگاهم بر این است که یک تیم فنی قوی برای تیم‌های پایه داشته‌ باشیم. با ۲ تا ۳ گزینه به صورت ابتدایی صحبت کردم و در صورتی که نهایی شود، نام آن‌ها را اعلام می‌کنیم.

فرهاد حمیداوی درباره این که آیا مالک قانونی باشگاه است یا نه؟ گفت: تفاهم‌نامه‌ای با شرکت پدیده مادر امضا کردیم. موردی که پدیده مادر در قرارداد مکلف به انجامش است، کارشناسی باشگاه پدیده است. باید باشگاه را کارشناسی کنند و طبق بندی که در آیین‌نامه معاملات‌شان دارند، باید تمام واگذاری‌ها با کارشناسی باشد. زمانی از ما تا پایان هفته گرفتند و ان‌شاءالله تا روز شنبه، کارشناسی انجام می‌شود و در محضر، موسسه و سهامداران جابه‌جا می‌شوند. انتظاری و زارع‌صفت نیز همراهی خوبی برای جابه‌جایی داشتند. این دو بزرگوار به همراه عبدی، روز چهارشنبه این تفاهم‌نامه را امضا کرده‌اند.

او در رابطه با تغییر نام باشگاه گفت: مجموعه پدیده ما را مکلف کرده که حتما نام تیم را تغییر دهیم. اجازه استفاده تبلیغاتی از این اسم نداریم. تا پایان فصل نام تیم پدیده است و برای سال آینده هنوز تیم هیات‌مدیره هامان تصمیم نگرفته‌ است. موافقم که نام تیم هامان باشد اما نمی‌دانم دوستان می‌پذیرند یا نه؟ سه مجموعه در کنار هم تشکیل هامان خودرو را داده‌اند. ما تولیدکننده هستیم و واردکننده نیستیم.

در نهایت امسال پدیده شهرخودرو را خواهیم‌ داشت، ولی این اسم فقط تا پایان سال خواهد بود.

حمیداوی درباره لزوم حمایت مسوولان دولتی از بخش خصوصی فعال در ورزش گفت: برای تیم‌داری باید حتما کار اقتصادی کنیم‌. برنامه داریم و نیاز ویژه‌ای به کمپ داریم. کلیاتش این که برقرار کردن فروشگاه‌ها در شهرها نیز در برنامه ما هست و نامش قطعا پدیده نخواهد بود. اگر جدول مسابقات را نگاه کنید، عملا تمام تیم‌های بالانشین به جز ما، کاملا از طرف دولت حمایت می‌شوند. بخش خصوصی اگر از حمایت مسوولان برخوردار شود، قطعا در چرخه باقی می‌ماند. به ما گفتند زمینی می‌دهند که پس از بررسی فهمیدم نهایتا یک زمین فوتبال در آن می‌شود ساخت. چطور می‌توانیم این همه تیم و تشکیلات را تنها در یک زمین جا دهیم و پیشرفت هم بکنیم؟

مالک جدید باشگاه پدیده گفت: زمانی که پیام مقاومت مشهد با مجید جلالی فعالیت می‌کرد در مقاومت تهران دوران سربازی‌ام را می‌گذراندم. اگر از تیم‌های قبلی خراسان هم حمایت می‌شد، قطعا امروز تقدیر دیگری برایشان رقم می‌خورد. منظورم از حمایت این نیست که بودجه امسال ما به فرض ۲۵ میلیارد است، ۲۳ میلیاردش را مسوولان بدهند، نه! منظورم حضور آقایان است. اگر می‌گوییم ۳ تا ۴ هکتار زمین بدهید، فقط برای ورزش است و هیچ نگاه اقتصادی به آن نداریم. تنها قسمتی که شاید به نظر اقتصادی بیاید، بخش هتلینگ خواهد بود که در برنامه داریم، اما آن هم فقط برای تیم‌های ورزشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

او درباره بدهی پدیده به دیارا سوبا گفت: باید روزی ۳۵ هزار دلار به سوبا می‌دادیم، به خاطر همکاری نکردن برخی، این توافق لغو شد. حکمی فیفا صادر کرده که ۱۳۵ هزار دلار باید به سوبا بدهیم. یک‌شنبه وکیل ما راهی ارمنستان می‌شود تا ان‌شاءالله همان روز، پرونده حل شود.

حمیداوی در خصوص تسویه حساب با بازیکنان پدیده گفت: بعد از اردویی که برگزار می‌شود تمام بازیکنان را به ۵۰ درصد دریافتی می‌رسانیم. مالک باشگاه بعد از امام رضا (ع)، فقط هواداران هستند. دست گل‌محمدی برای بازیکن کاملا باز است، هرچه بگوید و بخواهد، اجرایی خواهد شد. نیم‌فصل دوم با نیم‌فصل نخست فوق‌العاده متفاوت است و امتیاز جمع کردن بسیار سخت است. هنوز فهرستی از سوی گل‌محمدی دریافت نکرده‌ایم و منتظریم. اگر امسال قهرمان لیگ یا حذفی بشویم، زحمت دوستان در حوزه مدیریتی و فنی بوده و ما کاری نکردیم‌.
وی در خصوص این که آیا مالک پروازی باشگاه خواهد بود یا نه، گفت: قرار است که جایی در مشهد مهیا کنیم تا در مشهد مستقر شوم. نیاز به زمان دارم و امیدوارم به من این زمان را اختصاص دهید.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما